Lietuvos saulės energetikos bendrovė UAB „Okata“ sėkmingai įgyvendino saulės energetikos projektą Ukrainoje. Įrengtų saulės elektrinių bendras galingumas siekia kiek daugiau nei 506 kWp. Jėgainėse pagaminta elektros energija naudosis 5 Ukrainoje įsikūrusios viešosios įstaigos: Odesos srities Odesos miesto tarybos vaikų socialinės ir psichologinės reabilitacijos centras, Berezivkos centrinė miesto ligoninė, Asmenų su psichofizine negalia reabilitacijos centras, Odesos srities Berezivkos miesto tarybos pradinė mokykla ir Odesos miesto tarybos socialinių paslaugų centras.
2022 metais prasidėjusi Rusijos invazija į Ukrainą sunaikino dalį šalies energetikos infrastruktūros, dėl ko dauguma viešųjų įstaigų ir namų liko su nestabiliu elektros energijos tiekimu ar apskritai be elektros energijos. Invazija lėmė nuolatinius elektros tiekimo sutrikimus, ypač žiemos sezono metu, kai šildymo ir energijos poreikis didžiausias.
Tokiomis sąlygomis saulės energijos projektai tapo gyvybiškai svarbia alternatyva, užtikrinančia nepertraukiamą, stabilesnį elektros tiekimą viešosioms įstaigoms ir bendruomenėms. Skaičiuojama, kad įrengtos saulės elektrinės per metus pagamins apie 549 703 kWh. Tai padengs apie du trečdalius įstaigose sunaudojamos elektros energijos.
2024 metų rugsėjo mėnesį Lietuvos ir Ukrainos atstovai, kartu su partneriais, susitiko Odesoje, kur surengė iškilmingą renginį, skirtą pažymėti projekto pabaigą. Šio renginio metu buvo pabrėžta atsinaujinančių energijos išteklių svarba tiek Ukrainos atstatymui po karo, tiek viso pasaulio tvariai ateičiai. Dalyviai akcentavo, kad šis projektas yra svarbus žingsnis mažinant priklausomybę nuo iškastinio kuro ir skatinant švaresnės energijos šaltinių naudojimą. Ukrainos delegacijos atstovai dėkojo Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijai, Aplinkos projektų valdymo agentūrai ir partneriams Lietuvoje.
Šio projekto įgyvendinimo darbai prasidėjo 2023 metų rugpjūčio mėnesio pabaigoje, pasirašius sutartį su Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra. Projektai finansuojami Klimato kaitos programos lėšomis, kurias administruoja Aplinkos projektų valdymo agentūra. Bene trečdalį lėšų skyrė ir bendrovė UAB „Okata“ kartu su partneriais.