Prekybos tinklas „Lidl“ visose 74-iose savo parduotuvėse Lietuvoje įdiegė elektronines kainų etiketes. Ši naujovė ne tik padeda sumažinti žmogiškosios klaidos riziką bei efektyvinti darbo procesus, bet ir prisideda prie tvaresnės aplinkos sprendimų – leidžia sutaupyti milijonus popieriaus lapų ir išsaugoti šimtus medžių.
„Elektroninių kainų etikečių įvedimas leidžia per savaitę kiekvienoje parduotuvėje sutaupyti apie 1350 popieriaus lapų. Įvertinus mūsų dabartinį parduotuvių skaičių, tai reiškia, kad per metus sutaupysime virš 5,2 milijonų popieriaus lapų, kuriems pagaminti įprastai reikia daugiau nei 600 medžių.
Be to, vienai elektroninei kainų etiketei naudojamos baterijos gali užtekti iki septynerių metų, nes etiketė nereikalauja energijos atvaizdo palaikymui, o tik kainos atnaujinimui“, – tvirtina Antanas Bubnelis, „Lidl Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas.
Taip pat, A. Bubnelis teigia, kad elektroninių kainų etikečių diegimo naudą pajus ir „Lidl“ klientai.
„Galimybė, kad nurodyta prekės kaina yra neteisinga, nuo šiol bus dar mažesnė, nes dingsta žmogiškosios klaidos rizika. Nuo šiol produktų kainas keičiame elektroniniu būdu, centralizuotai. Šios etiketės taip pat leidžia itin aiškiai bei patogiai pateikti informaciją pirkėjams“, – sako A. Bubnelis.
Pasak jo, teigiamus pokyčius jaučia ir „Lidl“ darbuotojai – elektroninės kainų etiketės padės sutaupyti net 15 parduotuvės personalo valandų per savaitę.
„Kainas parduotuvėse tenka keisti dažnai, parduotuvėse vykdomos įvairios akcijos, tad kainų keitimas rankiniu būdu užimdavo žymią darbuotojų laiko dalį. Dabar procesas yra žymiai sklandesnis ir paprastesnis, o darbuotojai savo laiką gali išnaudoti efektyviau ir skirti jį kitiems darbams“, – teigia A. Bubnelis.
Lietuvoje „Lidl“ elektronines kainų etiketes pradėjo palaipsniui diegti 2020 metais. Pirmiausiai jos buvo įdiegtos vaisių ir daržovių skyriuose, gėlių stenduose, ne maisto prekių ir šviežios mėsos skyriuose. Šiais metais jos įdiegtos visose 74-iose „Lidl“ tinklo parduotuvėse visuose skyriuose, išskyrus šviežių kepinių zoną, nes joje vyrauja per aukšta temperatūra, neleidžianti elektroniniams kainolapiams sklandžiai veikti.
Elektroninės kainų etiketės – ne vienintelis įrankis, kurį „Lidl“ naudoja siekdamas sumažinti sunaudojamo popieriaus kiekį. Pavyzdžiui, visi „Lidl“ darbuotojų atostogų, komandiruočių prašymai bei įvairūs kiti dokumentai yra pildomi ir pasirašomi elektroniniu būdu. Taip pat el. parašais tvirtinamos ir daugelis sutarčių su tiekėjais. Be to, nuo liepos mėnesio pabaigos „Lidl“ klientai, kurie nusprendžia taromatuose atgautą užstatą už tarą paaukoti, gali rinktis, ar jie nori gauti spausdintą taromato kvitą, ar ne.