Praėjusių metų spalį Havajuose surengtame „Snapdragon Summit“ renginyje „Qualcomm“ paskelbė apie „Snapdragon 8 Gen 3“, o dabar sužinojome, kad šių metų „Snapdragon Summit“ taip pat vyks spalio mėnesį, kur lustų gamintojas pristatys „Snapdragon 8 Gen 4“.
Tačiau tai nėra vienintelė naujiena, kurią ruošia populiariausias mobiliųjų procesorių gamintojas. „Qualcomm“ jau tapo įprasta iš pradžių pristatyti paprastą „Snapdragon“ mikroschemų rinkinį, o vėliau ir „+“ variantą, o galiausiai – pigesnį, kuris pavadinime įgauna „s“ raidę.
2023 metų pabaigoje pasirodė „Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3“, o šių metų kovą – „Snapdragon 7+ Gen 3“, o jau netrukus turėtų būti pademonstruotas ir „Snapdragon 7s Gen 3“ variantas. Ir nors pastarasis mikroschemų rinkinys dar nėra pristatytas oficialiai, tačiau dabar aiškėja pagrindinės jo savybės.
Pranešama, jog „Snapdragon 7s Gen 3“ turės 20 proc. spartesnį CPU, 40 proc. spartesnį GPU ir 30 proc. spartesnį NPU, o energijos vartojimo efektyvumas pagerės kukliai – tik 12 proc. Manoma, kad šie skaičiai yra palyginti su „Snapdragon 7s Gen 2“.
Šis lustas nėra itin spartus 2 jis turi keturis „Cortex-A78“ branduolius (2,4 GHz) ir keturis A55 branduolius (1,95 GHz), taip pat „Adreno 710“ GPU (940 MHz). Ši techninė įranga taip pat yra naudojama ir „Snapdragon 6 Gen 1“, nors ten ji veikia mažesniu taktiniu dažniu.
„Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2“ GPU galima palyginti, tarkime, su „Dimensity 7300“ GPU, todėl 40 proc. padidinus šį rodiklį, „Snapdragon 7s Gen 3“ galėtų konkuruoti su galingesniais vidutinės klasės lustais.
Dėl AFME arba „Adreno Frame Motion Engine“ šis lustas greičiausiai atsidurs ir pigesniuose žaidimams skirtuose išmaniuose telefonuose. Jis generuoja papildomus kadrus, papildomai neapkraudamas GPU. Pavyzdžiui, 60 kadrų per sekundę jis paverčia 120 kadrų per sekundę. Taip pat yra „VRS Pro“ (angl. Variable Rate Shading).