Finansinėse operacijose savo laiku persversmą padarė bankinės mokėjimų kortelės - su savimi nebereikia tąsytis pilnų piniginių ar bijoti, jog pritrūks kelių centų. Tačiau kartu su privalumais atsirado ir nauji trūkumai - pirkėjai pamiršta kortelės saugos kodus, jos pametamos arba dar blogiau - pavagiamos ir apšvarinamos. Tad kartu su kortelėmis sparčiai vystėsi ir jų apsaugos priemonės - tobulinamos pačios kortelės, integruojamos miniatiūrinės signalizacijos priemonės. Tačiau galimas ir kitas kortelių apsaugos metodas - tiesiog jų nenaudoti arba vietoj kortelių naudotis pirštų atspaudais. Ir tai visai ne fantastika - tokio tipo atsiskaitymo sistemos jau įdiegtos Vokietijoje ir sėkmingai naudojamos.
Naujoji sistema, sulaukusi teigiamos reakcijos tiek iš pirkėjų, tek ir iš pardavėjų jau kuris laikas taikoma kai kuriose novatoriškose Vokietijos parduotuvėse. Sistema naudotis labai paprasta - prisirinkai prekių ir prie kasos vietoj pinigų palieki pirštų atspaudą. Tiesa, sistema nėra pilnai automatizuota, todėl po pirštų atspaudų palikimo reikia nurodyti duomenis apie banką ir asmeninę sąskaitą, nuo kurios bus nuskaičiuojami pinigai už paimtas prekes.
Tikimasi, jog ši sistema ypač palanki bus senyvo amžiaus gyventojams, kurie dažnai tiesiog pamiršta mokėjimo kortelės kodą. Tačiau ne ką geriau bus, jei senoliai pamirš ir savo banko duomenis - pirštų atspaudų sistema kol kas nepagelbės.
Iš dalies, sistemą automatiškai integravus su bankinėm operacijom, visas apmokėjimo procesas labai suspaprastėja. Tačiau tuo pačiu sistemos kontrolė dar labiau padidėja. Žodžiu, pasaulis dideliais žingsniai neria į kibernetinę erdvę - tikrai patogu, bet ar pakankamai saugu?