Bendrovė „Neuralink“ pranešė, kad tyrimas, kuriame tikrinamas implanto veikimas paralyžiuoto paciento smegenyse pradžioje nebuvo visiškai sklandus. Dėl to bendrovei reikėjo patobulinti savo informacijos apdorojimo algoritmą, skelbia „IFLScience“.
Šių metų pradžioje Nolandui Arbaughui chirurginiu būdu buvo implantuotas prietaisas, kuriuo bendrovė siekė sukurti smegenų ir kompiuterio sąsają, leidžiančią žmonėms valdyti prietaisus vien tik mintimis.
Patį implantą sudaro daugiau nei 1 000 elektrodų, sujungtų 64 plonesniais nei žmogaus plaukas „siūlais“, skirtais neuronų signalams perduoti. Lanksčius „siūlus“ robotas chirurginiu būdu pritvirtino prie smegenų motorinės žievės – srities, susijusios su valingais judesiais. Būtent šie „siūlai“ ir buvo problemos šaltinis.
„Praėjus kelioms savaitėms po operacijos, kai kurios gijos atsitraukė nuo smegenų, todėl efektyvių elektrodų skaičius sumažėjo“, – rašoma „Neuralink“ tinklaraštyje. Dėl to nukentėjo tyrimo užduoties, susijusios su kompiuterio žymeklio valdymu vien tik mintimis, greitis ir tikslumas.
Nors „Wall Street Journal“ pranešė, kad „Neuralink“ svarstė galimybę pašalinti implantą, šią problemą, pasak bendrovės, dabar pavyko įveikti patobulinus algoritmą, susijusį su nervinių signalų įrašymu ir tuo, kaip šie signalai vėliau paverčiami kompiuterinio žymeklio judesiais.
Implanto galimybės plačiajai visuomenei pirmą kartą buvo pademonstruotos kovo mėnesį, kai N. Arbaughas dalyvavo gyvai transliuojamoje demonstracijoje platformoje „X“. Transliacijos metu pacientas, kuris yra paralyžiuotas nuo pečių žemyn, sugebėjo valdyti kompiuterio žymeklį ir taip žaisti šachmatais.