Pasak „Tom’s Hardware“, „AMD Ryzen Threadripper 7000“ serijos procesoriuose įjungus spartinimo funkciją suveikia lusto saugiklis.
Šiuolaikiniai mikroprocesoriai turi dešimtis saugiklių, kurie naudojami lusto viduje esančiai informacijai saugoti. Pavyzdžiui, gamykloje saugikliuose saugoma informacija apie kiekvieno procesoriaus numatytąją įtampą. Sumažintos kokybės grafikos lustuose per tokius saugiklius taip pat išjungiami skaičiavimo vienetai. Šie saugikliai nėra panašūs į buitinius automatinius jungiklius – jie suveikia tik tada, kai procesoriui siunčiama konkreti komanda, jiems nėra galimybės atsitiktinai sugesti netikėtai išsijungus kompiuteriui ar esant elektros energijos šuoliams. „Ryzen Threadripper 7000“ atveju BIOS kodas aktyvuos saugiklį, kai naudotojas BIOS nustatymuose įjungs spartinimą, jis reaguoja tik į naudotojo inicijuotą pakeitimą. Prieš tai parodomas įspėjimas. AMD naudoja šį mechanizmą, norėdama pamatyti bet kokius požymius, jei su procesoriumi buvo atliktas koks nors spartinimas.
Nors pranešimai gali rodyti ką kita, vien tik įjungus spartinimą garantija nepanaikinama. Pareiškime „Tom’s Hardware“ AMD atstovas patvirtino: „Threadripper 7000“ serijos procesoriuose yra saugiklis, kuris aktyvuojamas, kai įjungiamas spartinimas. Kad būtų aišku, šio saugiklio aktyvavimas nepanaikina garantijos. Pareiškimai, kad įjungus spartinimo / didesnės įtampos funkciją bus panaikinta procesoriaus garantija, yra neteisingi. Pagal standartines AMD pardavimo sąlygas garantija netaikoma jokiai žalai, atsiradusiai dėl procesoriaus spartinimo ir (arba) įtampos kėlimo. Tačiau dėl kitų nesusijusių problemų vis tiek gali būti taikomas garantinis remontas ir (arba) keitimas, – pažymėjo atstovas spaudai. Galiausiai, vien dėl to, kad „AMD Ryzen Threadripper 7000“ serijos procesoriaus savininkas spartino jis nepraranda teisės į remontą. Tačiau kiti veiksniai, pavyzdžiui, dėl per didelio spartinimo atsiradusi žala, bus garantijos netekimo veiksnys.