Visai neseniai rašėme apie naują mokslininkų sugalvotą levitacijos būdą. Nepaisant to, jog technologiją praktiškai pritaikyti pavyks dar negreitai, kai kurie gamintojai bando išsiversti naudodami paprastesnes (nors ir ne tokias įspūdingas) alternatyvas. Dvi kompanijos jau dabar siūlo įsigyti „riedlentes“, kuriomis galima skraidyti.
Skraidančios „riedlentės“ koncepcija pirmą kartą buvo pristatyta filme „Atgal į ateitį 2“. Filme tai buvo įprastinių riedlenčių dydžio įrenginiai, neturintys jokių judančių dalių ir veikiantys be jokio triukšmo. Šio kompanijos „Future Horizons Inc.“ gaminio veikimas analogiškas - įrenginys gali išlaikyti iki 125 kg sveriantį žmogų apie 10 cm aukštyje virš žemės arba seklaus vandens paviršiaus. Maksimalus greitis - apie 36 km/h. „Riedlentė“ valdoma specialia rankena, kurios signalai perduodami, deja, laidiniu ryšiu. Kaina - $9000.
Kompanija „International Robotics Inc.“ gamina panašaus veikimo gaminį „Airboard“, tik jam "skristi" padeda įprastinė oro pagalvė. Keliamoji galia - 100kg, valdymas - greičio ir krypties keitimas - atliekamas vairuotojui keičiant savo svorio centrą - vairuotojui pasvirus į šoną įrenginys sukasi, o greitis keičiasi pasvyrant į priekį arba atgal. Apie kainą duomenys kol kas nepateikiami.
Kol kas apie tokių įrenginių patogumą sunku spręsti - jie masyvūs, išoriškai daugiau panašūs į žoliapjoves nei į riedlentes, varomi triukšmingais benzininiais varikliais, tačiau entuziastų tai, matyt, nei kiek nejaudina.
Šioje nuotraukoje pavaizduotas kadras iš filmo „Atgal į ateitį 2“. Tuo metu televizijos reportažui filmo režisierius Robertas Zemeckis aiškino, jog „skraidančios riedlentės skrieja naudodamos magnetinę energiją“. Jis taip pat pridūrė, jog „jos jau keli metai kaip sukurtos, tačiau vaikų tėvai neleidžia žaislų kompanijoms jų pateiktį į rinką. Tačiau mums suteikė galimybę šiuo gaminiu pasinaudoti, taigi mes jį ir pritaikėme filmo reikmėms“.
Žinoma, jis tik juokavo, bet rinka reagavo tikrai audringai. Filme ant skraidančių riedlenčių puikavosi kompanijos „Mattel“ logotipas, ir netrukus po filmo pristatymo kompaniją užplūdo susidomėjusių pirkėjų srautas, prašančių suteikti informacijos, kur būtų galima įsigyti tokį gaminį. Nors filmo scenose riedlentės atrodė tikrai įspūdingai, realiai tai buvo tik medinės imitacijos, o aktoriai „skraidė“ pririšti virvėmis.