Naujajame „iPhone“, kurį „Apple“ pristatys rugsėjo 12 dieną, atsiras USB-C įkrovimo prievadas. Tai svarbi naujovė, kurią technologijų milžinė priversta įvesti ne savo noru, o paklusdama naujoms Europos Sąjungos taisyklėms.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr. |
---|
Šiuo metu įmonės telefonuose, priešingai nei konkurentų, įskaitant „Samsung“, naudojama patentuota „Lightning“ kroviklio jungtis, rašo BBC.
Pagal Europos Sąjungos įstatymą reikalaujama, kad telefonų gamintojai iki 2024 m. gruodžio įdiegtų bendrą įkrovimo jungtį, kad vartotojai sutaupytų pinigų ir sumažintų atliekų kiekį.
Daugumoje naujų „Apple“ produktų, pavyzdžiui, naujausiuose „iPad“, jau naudojama USB-C jungtis, tačiau įmonė šios taisyklės įvedimui priešinosi.
„Griežtas reguliavimas, pagal kurį privaloma naudoti tik vieno tipo jungtį, slopina inovacijas, o ne jas skatina, o tai savo ruožtu pakenks vartotojams Europoje ir visame pasaulyje“, – 2021 m. rugsėjį BBC nurodė „Apple“ atstovas.
Kol kas neaišku, ar toks pokytis įsigalios visame pasaulyje, tačiau atrodo mažai tikėtina, kad technologijų milžinė pokytį pritaikys tik Europos Sąjungoje parduodamiems telefonams.
Tad su kokiomis problemomis gali susidurti su „Apple“?
Kaip rašo „Bloomberg“, įmonė gali prarasti dalį licencijavimo pajamų, ji turės skirti inžinerinių išteklių ir finansų įdiegdama USB-C jungtį, o dėl didesnio suderinamumo su „Android“ sistema klientams gali būti lengviau atsisakyti „Apple“ produktų.
Be to, akcentuojama, kad visuomet yra rizika, jog kils „viešųjų ryšių košmaras“, nes 2012 m., kai „Apple“ perėjo prieš „Lightning“ jungties, kilo vartotojų pasipiktinimas. Taip pat įmonė kritikos sulaukė po to, kai 2016 m. iš telefonų pašalino ausinių lizdą.