Naująją mobilią „Ryzen 7000“ seriją sudarys „Zen 2“, „Zen 3“, „Zen3+ ir „Zen 4“ procesorių architektūros. Tai galime pavadinti tikru košmaru vartotojams, nes vienoje serijoje bus keturių skirtingų architektūrų procesoriai. Sunku suvokti, kaip AMD atrodė geras sprendimas padaryti tokią makalynę. Dar blogiau, į šią seriją taip pat bus įtraukta „Vega“, RDNA2 ir RDNA3 grafika.
Realiai nauji procesoriai bus tik iš „Ryzen 7040“ ir „Ryzen 7045“ serijų. Tai „Zen 4“ architektūros procesoriai turintys „Phoenix“ ir „Dragon Range“ kodinius pavadinimus. „Phoenix“ turės iki 8 branduolių ir reklamuojamas kaip elitinis procesorius itin ploniems nešiojamiesiems kompiuteriams. Procesoriuje taip pat bus integruota RDNA 3 grafika, o palaikoma atmintis bus DDR5 / LPDDR5. Galingiausias modelis iš šios serijos vadinsis „Ryzen 7940H“ turės konfigūruojama 35-45 W TDP ir iki 5,2 GHz siekiantį dažnį. Bazinis dažnis bus 4,0 GHz.
„Dragon Range“ leis AMD pirmą kartą pasiūlyti iki 16 branduolių nešiojamojo kompiuterio korpuse. Šio gaminio RDNA 2 grafikos našumas bus ribotas (tik 2 skaičiavimo vienetai), būtent šią grafiką gauname ir stalinių kompiuterių segmente. Tiesą sakant, „Dragon Range“ naudojami tie patys lustai kaip ir saliniams kompiuteriams skirtuose „Ryzen 7000“ serijos procesoriuose.
„Ryzen 7045“ serija pasiūlys iki 16 branduolių ir 5,4 GHz siekiantį dažnį. Kaip ir staliniams kompiuteriams skirtame silicyje, maksimalioje konfigūracijoje bus įrengta iki 80 MB L2+L3 spartinančiosios atminties. Tokią konfigūraciją bus galima gauti su „Ryzen 9 7945HX“ procesoriumi. AMD patvirtina, kad didžiausias šio procesoriaus TDP yra 75 W. AMD praneša apie tris nešiojamųjų kompiuterių dizainus, kuriuose bus įdiegtas šis procesorius: „Dell Alienware m16&m18“, „ASUS ROG Strix“ ir „Lenovo Legion“ seriją.