Kompanija „Call/Recall“, kuri specializuojasi informacijos laikmenų gamyboje, pranešė apie naujos 5,25 colių optinių diskų gamybos technologijos sukūrimą. Šios technologijos dėka į diską galima bus įrašyti net iki 1 TB duomenų.
Gamybos licenziją tokiems diskams jau galima įsigyti šiandien. Dviejų fotonų trimatė optinių diskų įrašymo technologija (būtent taip pavadintas išradimas) skirtingai nei tradicinės optinės informacijos laikmenos, įskaitant ir DVD, „Blu-ray“ bei HD-DVD diskus, siūlo sukurti informacijos laikmeną ne su dvimate, o su trimate bitų matrica, kurios formavimas vyksta naudojant dviejų fotonų lazerį trijų matmenų disko paviršiuje. Inovacinė technologija duomenų sluoksnius leidžia talpinti 10 mikronų vieną nuo kito atstumu. Tokiu būdu bendras 2-photon 3D disko informacinių sluoksnių skaičius gali būti 250, o vieno sluoksnio talpa gali būti 5 kartus didesnė nei šiuolaikinių HD diskų. Į tokį diską galima įrašyti 1 TB duomenų – tai yra 40 kartų daugiau lyginant su vienasluoksniais Blu-ray ir HD-DVD diskais ir 200 kartų daugiau nei DVD diskai.
Padidinus informacinių sluoksnių įrašymo glaustumą, gamintojams pavyko padidinti duomenų perdavimo iš disko greitį nuo 100 iki 500 Mb/s. Pavyzdžiui, bazinis „Blu-ray“ (1x) duomenų perdavimo greitis yra 36 Mb/s.
Naujuosius diskus galima gaminti naudojant jau egzistuojančias DVD ir „Blu-ray“ diskų gamybos linijas jas truputį modifikuojant ir tai, savaime aišku, yra didžiulis naujos technologijos privalumas. „Call/Recall“ kompanija įsitikinusi, kad nauja „2-photon 3D“ technologija atvers naujus horizontus korporacinėms duomenų saugojimo sistemoms ir leis sukurti serverius, kurių talpa bus 100 ar daugiau terabaitų, taipogi atsiras naujos galimybės vartotojiškoje elektronikoje, pavyzdžiui, bus galima gaminti 50 GB diskus mobiliems telefonams ar nešiojamiems media grotuvams, kurių dydis neviršys vieno colio. Technologiją sukūrė Peter Rentzepis, kuris jau ir taip turi apie 80 registruotų patentų, naudojamų įvairiose kompanijose, tokiose kaip IBM, „Panasonic“ ir „Hitachi“.
Priminsime, kad prieš mėnesį kažką panašaus pristatė kompanija „Hitachi“. Jos kuriamos technologijos dėka į „Blu-ray“ diską bus galima įrašyti iki 200 GB duomenų.