Daugelis vilniečių jau pastebėjo šią vasarą mieste besidarbuojančias modernias žoliapjoves. Radijo bangomis valdoma mašina dažniausiai darbuojasi sunkiausiai įveikiamose vietose – ant stačių šlaitų, nelygių paviršių ir kitose sunkiai žmogui pasiekiamose vietose. Žolę pjaunantys specialistai sako dažnai sulaukiantys praeivių dėmesio, kurie dėl aparato greičio ir manevringumo vis prašo jį pavaldyti.
Pranešimo autorių nuotr.
Pasak atliekų tvarkymo įmonės „Ekonovus“ logistikos vadovo Tado Bikuličiaus, pjovėjams ši darbo priemonė labai patinka.
„Žoliapjovės valdymas nuotolinio valdymo pultu primena kompiuterinį žaidimą. Kolegos dažnai sako, kad dirbti su šia žoliapjove daugiau malonumas nei darbas – nereikia žmonėms nei į aukštą žolę lįsti, nei stačiais šlaitais laipioti“, – naujos įrangos privalumus vardija T. Bikuličius.
Anot jo, dėl nuotolinio valdymo žolės pjovimas tampa ne tik patogesnis, bet ir saugesnis. Žoliapjovė pjauna 112 cm pločiu, o pjovimo aukštį taip pat nuo 50 iki 190 mm galima reguliuoti per nuotolį. Pirmieji šalyje įsigiję tris tokias žoliapjoves įmonės atstovai sako svarstantys kitam sezonui turėti jų dar daugiau.
„Manau, kad vienas toks robotas atstoja iki šimto žmonių. Jei dirba maksimaliu 20 km/h greičiu 12 valandų per dieną, jo pjovimo plotis daugiau kaip vienas metras, tai nė vienas žmogus taip greitai pievos neapibėgs ir nenušienaus. Žoliapjovė įveikia bet kokio ilgio žolę. Žinoma, jei žolė ilgesnė, tuomet važiuoti per ją tenka kelis kartus“, – detalizuoja „Ekonovus“ atstovas.
Šiomis raudonos spalvos žoliapjovėmis šiuo metu darbuojamasi beveik visoje Vilniaus teritorijoje.
„Pastebėjome, kad žmones labai domina tokie iki šiol nematyti žolės pjovimo robotai vikšriniais ratais. Jie sustoja, klausinėja, kaip veikia, kaip valdomi, fotografuoja“, – pasakoja T. Bikuličius.
Žoliapjovė turi galingą dviejų cilindrų keturtaktį variklį, tvirtą važiuoklę ir rėmą, elektrinių komponentų apsaugą nuo dulkių, vibracijos ir drėgmės. Ji žolę pjauti gali tiek važiuodama į priekį, tiek atgal.