Lietuvoje įregistruota jau apie 9 tūkst. elektromobilių (2020 m. tokiu pačiu laikotarpiu jų buvo apie 7 tūkst.), remiantis šių metų kovo mėnesio Susisiekimo ministerijos duomenimis. Per paskutiniuosius 2 metus elektromobilių Lietuvoje paaugo per 23 proc., rašoma pranešime žiniasklaidai.
Siekiama, kad iki 2025 m. pabaigos Lietuvoje elektromobilių būtų jau apie 50 tūkst., o iki 2030 – net per 230 tūkst., kas sudarytų net 50 proc. visos automobilių parko rinkos Lietuvoje. Didžiausios didmenine elektronikos įrenginių prekyba užsiimančios „ACC Distribution“ bendrovės atstovai pastebi, daugėjant elektromobilių skaičiui, didėja elektromobilių įkrovimo stotelių poreikis ne tik viešuose vietose, bet ir namų ūkiuose.
Jau dabar veikia per 600 įkrovimo prieigų viešose vietose, Susisiekimo ministerijos duomenimis, planuojama iki 2025 m. Lietuvoje įrengti papildomų 1200 įkrovimo prieigų viešose vietose, o iki 2030 m. Lietuvoje pasiekti per 60 tūkst. įkrovimo prieigų, iš kurių būtų privačių, naudojamų namų ūkiuose, per 54 tūkst. ir viešų arba pusiau viešų įkrovimo stotelių – apie 6 tūkst.
„Elektromobilių įkrovimo stotelių tinklas, deja, dar neauga taip sparčiai, kaip kad auga elektromobilių skaičius Lietuvoje. Todėl kone kiekvienam elektromobilių savininkui ateityje svarbu bus užsitikrinti ir įsirengti sparčiąją automobilio įkrovimo vietą ir namuose. Renkantis įkrovimo stotelės sprendimą, svarbu atkreipti dėmesį į įkroviklio veikimo greitį. Nuo šio funkcionalumo priklauso, kaip greitai elektromobilis bus pakrautas elektra. Įkrovikliai, skirti pakrauti elektra automobilį prie namų, skirstomi į sparčiuosius ir lėtuosius. Standartiniai elektromobiliui gamyklos priskiriami mobilūs įkrovikliai vadinami „lėtaisiais“, jie įkrauna automobilį per 1 val. 40 km., tuo metu „greitieji“ įkrovikliai elektromobilį įkrauna nuo 5 iki 10 kartų greičiau“, – teigia „ACC Distribution“ IoT (angl. k. Internet Of Things) verslo plėtros vadovas Marius Krupoviesas.
Pasak „ACC Distribution“ bendrovės, tapusios oficialiu elektromobilių įkrovimo stotelių ir jų priedų „Wallbox“ atstovu Baltijos šalyse, verslo plėtros vadovo, renkantis automobiliui elektros įkroviklį svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jo pakrovimo greitį, bet ir į patikimą gamintoją ir įrenginio funkcionalumą, išmanumą.
„Įkroviklis taip pat vertingas, kai jis yra išmanus, jo panaudojimo galimybės tuomet kur kas platesnės. Jeigu išmaniuosius įkroviklius galima valdyti nuotoliniu būdu per mobilią programėlę, tai palengvina automobilio įkrovimo valdymą išmaniaisiais įrenginiai. Išmanumo dėka taip pat galima suplanuoti įkrovimą, kai yra žemesni elektros energijos tarifai. Taip pat svarbu, renkantis įkroviklį namams, kad įrenginys teisingai paskirstytų elektros energijos apkrovą tarp namų poreikių ir automobilio. Kai įkrovimas bus maksimaliai efektyvus, elektros energijos sąnaudos nepadidės ženkliai“, – teigia „ACC Distribution“ atstovas.