Telefonai naudoja vieną iš trijų skirtingų technologijų pirštų atspaudams nuskaityti: optinį, talpinį arba ultragarsinį. Optinis pirštų atspaudų skaitytuvas yra seniausias iš trijų. Pirštui nuskenuoti naudojama specializuota miniatiūrinė kamera, dažnai apšviesta mažais šviesos diodais arba telefono ekranu, rašo „Science Focus“.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Deja, šiuos jutiklius lengva apgauti – net ir su gera nuotrauka, todėl tai gali būti derinama su talpiniu jutikliu, antra technologija, norint patikrinti, ar ten tikrai pirštas.
Talpinis pirštų atspaudų jutiklis naudoja mažų kondensatorių tinklelį, kuriame kaupiama elektros energija, iškraunama tik tose vietose, kur liečiasi pirštų atspaudų keteros. Tada tūkstančiai kondensatorių gali būti naudojami pirštų atspaudų modeliui nustatyti. Kartais šie jutikliai taip pat palaiko braukimo arba jėgos jutimą.
Trečioji ir pažangiausia pirštų atspaudų aptikimo forma naudoja ultragarsą. Panašiai kaip medicinos tikslais naudojami ultragarsiniai skaitytuvai, ultragarso impulsas perduodamas pirštui ir matuojamas atspindėtas impulsas. Šikšnosparniai, banginiai ir delfinai naudoja ultragarsą, kad suprastų savo aplinkos formą; išmaniojo telefono jutikliai jį naudoja, kad suprastų pirštų atspaudų 3D formą. Jis gali veikti net per telefono ekraną.