Remiantis „Linux“ atnaujinimu, kurį „Intel“ sukūrė patys, galime tikėtis „Alder Lake“ pagrindu sukurtų „Atom“ procesorių turinčių iki aštuonių E branduolių ir be P branduolių. E branduoliais vadinami mažieji efektyvūs branduoliai, o P branduoliai yra didieji ir galingi branduoliai.
Atnaujinime „Intel“ aprašo, kad „Atom“ procesoriai turi dvi grupes, kuriose yra po keturis E branduolius. Kiekviena grupė turi po 2 MB L2 spartinančiosios atminties ir neatskleidžiamo dydžio L3 spartinančiąją atmintį. Visas procesorius taip pat turi 32 EU grafikos procesorių, tą patį kaip ir „i5-12600“ procesoriai. Šie „Atom“ procesoriai greičiausiai bus naudojami silpnuose nešiojamuose kompiuteriuose, taip pat „Chromebook“ tipo kompiuteriuose.
„Intel“ teigia, kad E branduolių sparta yra panaši į „Skylake“ branduolių. Žaidimuose šis teiginys yra šiek kiek klaidingas: kai kuriuose žaidimuose tai yra tiesa, tačiau daugumoje žaidimų E branduoliai nusileido „Skylake“. Galime teigti, kad šią nepastovią spartą lemia ne tik E branduolių sparta, bet apčiuopiama delsa branduoliams bendraujant tarpusavyje. Nors žaidimai yra jautrūs delsai, bet ne visos programos nuo to kenčia. Kelių gijų programose, tokiose kaip „Blender“, „Intel“ teiginys yra maždaug teisingas. Kad ir kaip ten būtų, „Alder Lake“ procesoriai žemos spartos įrenginiams bus kur kas galingesni nei dabartiniai „Atom“ serijos procesoriai. Galimai, 8 branduolių „Atom“ procesorius lenktų ir du P branduolius su 4 gijomis turintį „Celeron“ procesorių ir tuo pačiu naudotų kur kas mažiau energijos.