Japonijos elektronikos gaminių konglomeratas „Hitachi“ ir JAV programinės įrangos gamintoja „Oracle“ kartu gamins bevieles žymes Kinijai, kurios bus naudojamos kovai su prekių klastotėmis, pranešė „Nikkei“ verslo dienraštis sekmadienį.
Firminių ir autorinėmis teisėmis apsaugotų prekių padirbinėjimas ne kartą buvo buvo trinties tarp Kinijos ir jos prekybos partnerių šaltiniu, ir Kinijos vyriausybė imasi žingsnių stabdyti padirbinėjimą ir apsaugoti intelektinę nuosavybę.
„Hitachi“ ir „Oracle“ tikisi išaugusios vadinamųjų IC (Integrated Circuit - integruotos jungtys) paklausos plačiai prekių grupei, tarp jų grantiniams raštams, prabangos prekėms ir namų apyvokos reikmenims, rašo „Nikkei“, nepateikdama informacijos šaltinio.
IC žymės yra mažyčiai lustai, kuriuose galima saugoti pagrindinę infomaciją apie produktą, pavyzdžiui, kur ir kokia kompanija jį pagamino. Su skaitytuvo galima gauti šią informaciją ir patikrinti produkto autentiškumą.
Žymes gamins „Hitachi“ ir jos kiekviena kainuos apie 10 jenų (apie 20 centų), rašo „Nikkei“.
Iš pradžių, „Hitachi“ ir „Oracle“ pardavinės žymes bilietų į stambius renginius, kaip Pekino Olimpiada 2008 ir 2010-ųjų Pasaulio paroda Šanchajuje. Žymės bus įterptos į bilietus ir bus naudojamos saugantis nuo padirbtų bilietų naudojimo, rašo laikraštis.
Abi kompanijos reklamuos žymių naudojimą kartu su Tokijuje įsikūrusiu Ubiquitous ID centru, kuris leis ir tvarkys žymes.