Kaip ir vertėjo tikėtis, nesiliaujančios kalbos ir nuogastavimai dėl šylančio klimato ir aplinkos taršos anksčiau ar vėliau bus panaudotos naujų technologijų „prastumimui“ ir naujos nišos rinkoje išsikovojimui. Šįmet Roterdame įvykusiame forume „City.People.Light 2007“ kompanija „Royal Philips Electronics“ pademonstravo naujausius konceptualius miestų apšvietimo projektus, paremtus kintačio klimato perspektyvoje susidarusiais energijos taupymo poreikiais. Tikslas ir idėja kaip ir pridera, pateikti labai gražiai. Belieka tikėtis, jog pagrindinis idėjos variklis ir toliau bus energijos resursų mažinimas, o ne kova dėl vietos rinkoje.
Kompanijos „Royal Philips Electronics“ atstovai pabrėžia, jog joje aktyviai kuriamos naujos apšvietimo sistemos, padėsiančios sumažinti energijos sąnaudas ir padidinti komforto lygį miestuose. Pagrindinį dėmesį „Philips“ specialistai skiria šviesos diodams, kurie leidžia sutaupyti iki 50% elektros energijos. Viena pirmųjų tokio apšvietimo sistemų, pavadinta „CosmoPolis“, jau pastatyta Stambule (Turkija) ant tilto per Bosforo sąsiaurį. Jį ir matote šiose nuotraukose. Deja, kol kas masiško šviesos diodų plitimo į apšvietimo rinką nereiktų laukti - apšvietimo intensyvumas kol kas nusileidžia tradiciniams šviestuvams.
Naujų apšvietimų sistemų paieška yra labai sveikintinas dalykas, turint galvoje tai, jog apšvietimui dabar sunaudojama beveik 20 % pagaminamos elektros energijos. Ir šis kiekis ateityje žada augti, nes miesto gyventojų kiekis tolygiai didėja. Tik prieš šimtą metų mieste tegyveno apie 10 % visų žmonių. Dabar šis skaičius išaugo iki 50 %, o 2050 metais palanuojama, jog mieste gyvens apie 75 % gyventojų. Didžiausi bus Azijos ir Lotynų Amerikos miestai gigantai. Jau dabar, Šanhajuje, kur gyventojų kiekis pasiekė 18 milijonų, yra daugiau žmonių nei kai kuriose Europos valstybėse.
Naujos apšvietimo sistemos kūrimo darbai vykdomi keliais etapais. Neverta abejoti, jog teks ieškoti alternatyvių apšvietimo technologijų. Tačiau dabar kompanija Philips susikoncentravo ties naujų intelektualių miesto apšvietimo sistemų projektavimo. Pagal šią koncepciją pagamintos šviesos diodų plokštės galės keisti švytėjimo intensyvumą ir kitas sukuriamo apšviestumo charakteristikas, atsižvelgdamos į aplinkos sąlygas.