Yra daug priežasčių, dėl kurių galėtume kritikuoti kompiuterinę pelę: ji užima darbo stalo vietą, sukelia riešo ligas ir t.t. Tačiau 21 metų Mike Cretella surado dar vieną priežastį, kodėl pelę būtina tuojau pat pakeisti – „jai jau keturiasdešimt metų, ir atėjo laikas pagalvoti apie ką nors naujo“, - pareiškė jis.
Mike surinko universiteto draugus ir, užsitikrinęs profesoriaus palaikymą, pradėjo įgyvendinti mokslinį projektą, kuris dabar jau gali tapti ir pelningu. Vaikinai sumanė sukurti kompiuterinę pelę, kuri yra žiedo formos. Įrenginys skleidžia ultravioletinius impulsus , kuriuos gaudo imtuvai, esantys monitoriuje. Kiekvieną kartą, kai imtuvas pagauna impulsą, kompiuterio procesorius iš naujo perskaičiuoja tris pelės padėties matmenis ir parodo naują kursoriaus padėtį ekrane. Pelė – žiedas ir imtuvai „bendrauja“ 100 kartų per sekundę, taigi kursoriaus reaguoja į pelės judesį akimirksniu.
Turint tokią pelę labai patogu dirbti su 3D programomis, pavyzdžiui, šiuo metu populiaria „Google Earth“.
Kol kas įrenginys neatrodo labai patraukliai, tačiau nereikia pamiršti, kad tai dar ne kompiuterijos produktas, o studentiškas projektas, kuris, kaip teigia liudininkai, puikiai funkcionuoja. Vaikinai neketina sustoti šiame etape ir žada sumažinti žiedo elementus, kad šis atrodytu simpatiškiau..