Iki 2033 m. nė viena debeto ar kredito kortelė neturės magnetinės juostelės, o bankai daugelyje regionų, įskaitant Europą, galės išduoti korteles be juostelės nuo 2024 m.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Atsisakys palaipsniui
2006 m. Jungtinėje Karalystėje visi atsiskaitymai kortelėmis buvo pradėti vykdyti naudojant lustą ir PIN, tačiau JAV vis dar naudojamos kai kurios magnetinės juostelės sistemos.
„Mastercard“ teigia, kad lustas, PIN ir naujos biometrinės kortelės, kuriose naudojami pirštų atspaudai, užtikrina didesnį saugumą.
Įmonė teigia esanti pirmasis mokėjimo tinklas, kuris palaipsniui atsisakys šios technologijos.
Atstovas spaudai BBC sakė, kad lustas ir PIN visame pasaulyje yra taip priimtinas, kad atėjo tinkamas laikas pradėti atsisakyti magnetinės juostelės.
Šnipų tapatybės kortelės
Magnetinė juostelė pradėta naudoti XX a. septintajame dešimtmetyje kaip IBM projektas, skirtas CŽV darbuotojams skirtoms asmens tapatybės kortelėms sukurti.
Tačiau bendrovė teigia, kad pandemija išryškino įvairių atsiskaitymo būdų poreikį.
Bekontakčių mokėjimų, kuriuos galima atlikti naudojant kortelę arba išmanųjį telefoną, pirmąjį 2021 m. ketvirtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padaugėjo daugiau nei milijardu.
Ir toliau eksperimentuojama su biometrinėmis mokėjimo sistemomis – nuo sistemų, leidžiančių atsiskaityti naudojantis veido atpažinimu, iki delnų skaitytuvų.