Vilniaus universitetas (VU) žengia istorinį žingsnį ir tampa viena pirmųjų didelių organizacijų Lietuvoje, savo veikloje naudosiančių tik žaliąją elektros energiją. Nuo vasario 1 d. VU pirks 100 proc. reikalingos elektros energijos, pagamintos iš atsinaujinančių energetikos šaltinių. Žaliąją elektros energiją VU tieks bendrovė „Imlitex“.
Atsakingą VU požiūrį į visame pasaulyje aktualias aplinkosaugos problemas patvirtina gautas Žaliosios energijos sertifikatas.
Rengiant naująjį 2021–2025 m. VU veiklos strateginį planą, svarbiu aspektu jame tapo siekis būti tvaresne, aplinkai draugiškesne institucija, nuosekliai mažinančia šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus.
Vilniaus universitetas, per metus vidutiniškai suvartojantis 18000 megavatvalandžių (MWh) elektros energijos, jau šiais metais atsisakė taršių jos šaltinių naudojimo, todėl į aplinką kasmet neišmes apie 7500 tonų anglies dvideginio (CO2). Planuojama ir toliau tęsti investicijas į taršą ir energetines sąnaudas mažinančius bei aplinką tausojančius sprendimus.
VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas įsitikinęs, kad universitetai ne tik moksliniais tyrimais ir ekspertinėmis įžvalgomis, bet ir savo kasdieninės veiklos pavyzdžiu turėtų daugiau įsitraukti į darnaus vystymosi veiklas ir siekti globaliai aktualių tvarumo tikslų.
„Rengiamame VU veiklos strateginiame plane pabrėžiama ilgalaikiškumo, kaip atsakomybės valstybei, visuomenei, kultūrai, taip pat ir aplinkai, vertybė. Universitetas turi pareigą ir atsakomybę demonstruoti pavyzdį valstybei ir visuomenei. Žaliosios energijos naudojimas yra viena iš neišvengiamų prognozuojamos ateities dalių ir mūsų sprendimas atsisakyti taršių energijos šaltinių naudojimo turėtų tapti patvirtinimu visuomenei, kad tai ne simboliniai žingsniai, o rimtai įsibėgėjantis procesas“, – sako VU rektorius.
Nuo šiol visi infrastruktūriniai universiteto projektai bus vertinami ir atitikimo poveikio aplinkai požiūriu.