„Segway-Ninebot“ pristato naują riedį „Ninebot S Max“. Ir šis keistuolis turi sportinį automobilį primenantį vairą.
„Segway“ riedžiai buvo gaminami nuo 2001 metų, nors pirmieji patentai ir prototipai atsirado dar 20 amžiaus pabaigoje. Šis dviratis pusiausvyrą išlaikantis riedis, kurį išrado Deanas Kamenas, greitai paplito po pasaulį kaip kompaktiška ir efektyvi transporto priemonė.
„Ninebot S Max“ turi automobilio stiliaus vairą, bet jis nesisukioja © Gamintojo nuotrauka
Riedžius naudojo policija, turistai, turtuoliai, riedžių polo žaidėjai (taip, yra ir toks sportas). Tačiau išplisti kaip asmeninė transporto priemonė „Segway“ riedis nepajėgė dėl sąlyginai didelės kainos. Kai pernai „Segway“ riedžių gamyba buvo nutraukta, toks aparatas dar kainavo keturis tūkstančius dolerių.
„Segway“ kompanija dar nuo 2015 metų priklauso kinų „Ninebot“, kuri iš dalies priklauso „Xiaomi“.
„Ninebot“ garsėja paspirtukais, bet gamina ir riedžius. Tik jau mažesnius, lengvesnius, paprastesnius, greitesnius ir pigesnius. Ir štai naujausias „Ninebot“ riedis – „Ninebot S Max“.
„Ninebot S Max“, paleistas „Indiegogo“ sutelktinio finansavimo platformoje, sveria tik 22,7 kg ir turi du maksimalios 2,400 W galios variklius. Maksimalus šio riedžio greitis – 20 km/val., o nuvažiuojamas atstumas tarp įkrovimų – 38 km.
Ir taip – tai yra riedis. Paskutiniai „Segway“ pardavimai nebuvo labai geri, todėl galima pamanyti, kad žmonėms labiau patinka paspirtukai ir panašios transporto priemonės. Tačiau „Segway-Ninebot“ kompanija turi priežasčių manyti, kad „S Max“ bus labai sėkmingas modelis.
Visų pirma, jis yra labai mažas ir lengvas. Vairas, kuriame yra ir ekranas, yra nuimamas. Jį galima pakeisti nedidele atrama vairavimui keliais. Tačiau apvalus vairas turėtų patikti daugiau žmonių, nes atsirėmę rankomis vairuotojai jausis stabiliau. Tik kodėl tas vairas apvalus?
Įprastai riedžiai ir kitos mikromobilumo priemonės turi dviračio-tipo vairus. Apvalus vairas suteikia daugiau vietos rankoms – jį galima laikyti keičiant rankų padėtį. Be to, jis puikiai tiks kartui.
Ir taip, „Ninebot S Max“ pirkėjai jį galės pritaikyti kartui. „Ninebot“ ir ankstesniems riedžiams siūlė kartų rinkinius, bet tai vis tiek yra įdomus sprendimas. Kadangi keturi ratai ant žemės laikosi stabiliau nei du, o sėdintis žmogus turi žemesnį svorio centrą, „Ninebot GoKart“ yra greitesnis nei riedis. Jis išvysto 37 km/val., yra galingesnis ir bėgėjasi daug energingiau.
Šiuo metu „Ninebot S Max“ kaina „Indiegogo“ platformoje yra 849 doleriai. Arba 1700 dolerių perkant ir karto rinkinį. Tai – daug mažiau nei originalieji „Segway“ riedžiai, kurie, beje, buvo ir žymiai lėtesni.