2021 metai įeis į technologijų industrijos istoriją kaip laikotarpis, kai visi didieji gamintojai stipriai susirūpino ekologija. Dar 2020 metų pabaigoje „Apple“ priėmė kontraversišką sprendimą savo naujųjų „iPhone 12“ išmaniųjų nebekomplektuoti su įkrovimo blokeliais, taip siekiant tūkstančiais tonų sumažinti elektronikos atliekas. Savo indėlį į šią sritį nusprendė įdėti ir „Samsung“. Bendrovė pristatė paprastą, bet tuo pačiu metu labai patrauklią inovaciją – ekologišką televizoriaus pultelį, kuris gali būti įkraunamas naudojant saulės energiją.
„Eco Remote Control“ pakrikštytas naujųjų 8K QLED televizorių priedas, „Samsung“ teigimu, gali sumažinti per metus gali padėti išvengti daugybės tonų plastiko atliekų, kadangi jo gamybai naudojamas perdirbamas polietileno tereftaliatas.
Nors pats pultelis iš pirmo žvilgsnio atrodo praktiškai identiškai ankstesniems gamintojo televizorių pultams, didžiausia jo naujovė slepiasi nugarėlėje. Ten sumontuotas saulės elementas, kuris gali įkrauti pulto viduje esantį akumuliatorių. Kitaip tariant, bendrovė atsisakė keičiamų AA arba AAA tipo elementų bei savo klientams suteikė galimybę akumuliatorių įkrauti patiems ir dar tokiu ekologišku būdu. Tiesa, kadangi toks įkrovimo procesas, kuriam tinkamas ir kambario apšvietimas, gali būti pernelyg lėtas ir kankinantis, „Samsung“ įrankio korpuse įmontavo ir įprastą USB–C jungtį.
Beje, jei manote, jog naujųjų įmonės televizorių savininkams pildyti pultelio energijos atsargas reikės pakankamai dažnai, labai klystate. „Samsung“ teigimu, visiškai įkrauta baterija turėtų atlaikyti net iki dvejų metų, kadangi ji nuolat bus įkraunama pulteliui gulint ant sofos ar ant kito paviršiaus. Maža to, „Samsung“ pasirūpino, kad šis akumuliatorius būtų itin ilgaamžis ir tarnautų maždaug septynerius metus – tiek, kiek vidutiniškai žmonės naudoja televizorių prieš pakeisdami jį nauju.
Kompanija pradėjo ir daugiau su televizoriais susijusių ekologinių iniciatyvų. Nuo šiol nauji „Samsung“ televizoriai vartotojus pasieks ypatingose pakuotėse, kurių dekorui nebebus naudojami aliejaus pagrindo dažai ir žmonės, užuot jas išmetę, dėžes galės panaudoti kitiems tikslams – namų dekorui ar augintinio būstui.