Nauja vaizdo išvedimo technologija buvo sukurta „UniPixel Displays“ kompanijos. Iš pradžių TMOS (Time Multiplexed Optical Shutter) technologija buvo kuriama aviacijos reikmėms, bet jau šių metų ketvirtame ketvirtyje bus pristatyti pirmieji televizorių prototipai, naudojantys šią technologiją.
TMOS technologija turi daug šansų būti naudojamai masinės produkcijos gamyboje, nes kitos perspektyvios vaizdo išvedimo technologijos kainuoja žymiai daugiau.
O dabar konkrečiau pažvelgsime į TMOS technologiją. Jei tradicinėse LCD panelėse vaizdas formuojamas glaustai vienas prie kito suglaustų diodų dėka, kurie šviečia raudonos, žalios ir mėlynos spalvos įvairiais atspalviais, tai naujoji technologija naudoja visiškai kitokį principą. Kiekvienas TMOS ekrano elementas atkuria taip vadinamas adityviąsias (additive) spalvas, kurias išveda paeiliui. Spalvas rodo ne pats ekrano elementas, o šaltiniai, esantys ekrano kraštuose. Spalvos cirkuliuoja vidiniuose veidrodiniuose kanaluose vienoduose laiko tarpuose, naudojant pilną vidinių atspindžių technologiją. Spalvos intensyvumą kiekviename konkrečiame taške reguliuoja speciali linzė, kuri yra tarp veidrodinių kanalų. Kai pasiekiamas tam tikras spalvos intensyvumas, specialus įrenginys uždaro linzę.
Tokio veikimo principo dėka, TMOS technologijos įrenginių gamyba paprastesnė. Toks displėjus sudaromas tik iš 6 sluoksnių. Plazminis iš 15, o LCD sudarytas iš 30 dengiamųjų sluoksnių. TMOS ekrano gamyba sudaryta tik iš 12 gamybos ciklų. Priminsime, kad LCD panelės gamybai reikalingi net 128 etapai.
Šios technologijos pristatymas popieriniame variante atrodo perspektyviai, bet ar pavyks šiai technologijai pasiekti masinę rinką? Specialistai teigia, kad šiai technologijai prireiks 20 metų. Šis teiginys remiasi patirtimi susijusia su seniau sukurtomis vaizdo išvedimo technologijomis ir jų įsitvirtinimo masinės produkcijos rinkoje. Dar niekam nepavyko nuo koncepcinių gaminių pereiti prie masinės gamybos greičiau nei per 20 metų nuo technologijos pristatymo.