Tradicinis garsiakalbis yra mechanizmas, kurio metu garsas sukuriamas dėl indukcinės ritės judėjimo magnetiniame lauke. Ši technologija buvo išrasta daugiau nei prieš 100 metų ir naudojama iki šiol. Tuo tarpu amerikiečių startuolis „xMEMS“ tikina pradėjęs revoliuciją akustikos pasaulyje, pristatydamas pirmąjį pasaulyje pilnai iš silicio pagamintą MEMS garsiakalbį.
Mikroelektromechaninės sistemos (MEMS) sujungia mikroelektroninius ir mikromechaninius komponentus. Tradiciškai jie naudojami įvairių jutiklių gamybai, tačiau „xMEMS“ sugebėjo pritaikyti technologiją, kad sukurtų monolitinę silicio kolonėlę. Kūrinys buvo vadinamas „Montara“, o jo gamyba yra labai panaši į tai, kaip gaunami įvairūs lustai, pavyzdžiui, procesoriai.
„Montara“ dizainas yra visiškai monolitinis, o tai labai supaprastina tokių garsiakalbių gamybą, nes tradicinius modelius sudaro daugybė komponentų, kurie turi būti labai tiksliai suderinami vienas su kitu.
Pirmojo MEMS garsiakalbio dydis yra 6,05 x 8,4 x 0,985 mm. Tuo pačiu metu išvestys gali būti išdėstytos tiek didžiojoje lusto pusėje, tiek šone, o tai leidžia sukurti įvairių formų ausines, įskaitant lanksčias. Garsiakalbių plokštelėje įtaisyti šeši MEMS difuzoriai, kurių kiekvienas apima savo dažnių diapazoną. Kartu jie gali atkurti garsą nuo 10 Hz iki 20 000 Hz su >110 dB garso slėgio lygiu ir ne didesniu kaip 0,5 % nelinijinių iškraipymų koeficientu (THD).
Aukščiau matomas su 3D spausdintuvu išspausdintu korpusu ausinių pavyzdys pademonstravo geresnį THD esant 94 dB garso slėgio lygiui nei pora profesionalių ausinių, kurių kaina prasideda nuo 900 USD. Papildomai pažymima, kad tokie rezultatai buvo gauti be jokios MEMS garsiakalbio optimizacijos.
Šiuo metu „xMEMS“ jau yra pagaminusi MEMS garsiakalbių inžinerinius pavyzdžius ir planuoja pradėti priimti užsakymus 2021 m. vasario mėn. Iki tų metų balandžio bendrovė ketina paruošti masinę gamybą. „XMEMS“ atstovai pažymi, kad MEMS garsiakalbių pagrindu sukurtos ausinių kainos bus panašios į įprastų modelių.