„Huawei“ seniai nebėra tik mobiliojo ryšio antenų ir gerai fotografuojančių telefonų gamintojas. Kalbos apie nuosavą operacinę sistemą, sėkmingai veikianti ir besiplečianti „AppGallery“ aplikacijų parduotuvė ir revoliucinės programėlės – viskas rodo kompanijos ambicijas kurti visavertę ekosistemą. Vakar šį arsenalą bendrovė dar labiau sustiprino, Kinijoje pristatydama savo kreditinę kortelę. Tokį žingsnį greičiausiai paskatino „Apple Card“ pasirodymas pernai, todėl tarp abiejų mokėjimo paslaugų daug panašumų.
„Huawei Card“ bus galima įsigyti tiek fizine, tiek virtualia forma. Beje, kitaip nei „Apple Card“, fizinė kortelė palaikys bekontakčius atsiskaitymus, todėl taip bus galima mokėti už prekes, kai išseks telefono baterija. Stebėti visas operacijas ir valdyti tam tikras kortelės funkcijas bus galima „Huawei Pay“ aplikacijoje.
Kol kas nežinoma, koks bankas išduos „Huawei Card“, tačiau patvirtinta, jog mokėjimo sistema bus vienintelė nacionalinė Kinijos bankinių kortelių organizacija „Union Pay“. Beje, kadangi „Huawei“ kortelė bus kreditinė, ją užsisakyti galės tik pilnamečiai asmenys su gera kredito istorija.
Be to, „Huawei Card“ bus taikomas metinis mokestis, kurio suma kol kas nežinoma, tačiau patvirtinta, kad pirmieji metai bus nemokami. Kompanija labai stipriai akcentuoja kortelės saugumo protokolus, kurie yra identiški „Huawei Pay“ naudojamiems.
Nors „Huawei Card“ atrodo kaip begėdiška „Apple Card“ kopija, akivaizdu, jog šios paslaugos nėra konkurentės, kadangi „Apple Card“ prieinama tik JAV ir netrukus – Europos šalyse, o „Huawei Card“ bus išduodama tik Kinijoje. Vis dėlto abiejų šių banko kortelių tikslas yra tas pats – dar vienu būdu pririšti vartotojus prie ekosistemos, kad jiems nekiltų net minties rinktis kitą gamintoją, perkant telefoną ar kitą prietaisą.