Lietuva sau ir pasauliui įrodė, kad gali būti ne tik namams ir mokymuisi skirtų elektronikos prietaisų importuotoja, bet ir gamintoja bei eksportuotoja.
Dviejų Lietuvos inžinierių sukurtas elektronikos gaminys „Power Shield 6+6 T800“ sudomino didžiausią pasaulyje Kanados bendrovės valdomą robotų pardavimo platformą „Robotshop“, su kuria buvo pasirašyta išskirtinė produktų platinimo visame pasaulyje sutartis.
Apačioje – „Arduino“, viršuje – „POWER SHIELD 6+6 T800“.
Gamintojo nuotr.
Produkto kūrėjai sako, kad šiuo pardavėju platinant produktą nebus apsiribota ir bus siekiama įsitvirtinti ir kituose pasaulio regionuose.
„Pagal paklausą ir susidomėjimą jaučiame, kad sukūrėme produktą, kurio pasauliui tikrai reikia – mūsų produktas leidžia pagreitinti ir palengvinti kūrėjams galios elektronikos valdymo užduočių įgyvendinimą. Produkto naudotojai gali būti bet kas – pradedant elektronikos mėgėjais, baigiant universitetais ir mokslo įstaigomis“, – pasakoja Vytautas Janušonis, vienas iš dviejų įrenginio kūrėjų, kuriam idėja kurti įrenginį su paties sugalvotomis integruotomis apsaugomis kilo dirbant galios valdymo plokščių projektavimo įmonėse.
Pasak V. Janušonio, su šiuo gaminiu galima praplėsti mikrokontrolerių funkcijas ir valdyti įvairius nuolatinės srovės galios įrenginius su kelių programinių eilučių pagalba.
„Tai gali būti bet kas – pradedant varikliais, šviestuvais, baigiant išmaniųjų namų sistemomis ar namų robotais“, – aiškina V. Janušonis.
Įrenginys skirtas atvirojo kodo „Arduino“ tipo mikrokontrolerių platformai, kuriai produktus kuria ir tokios pasaulinės kompanijos, kaip „Intel“, „STMicroelectronics“.
Šiuo metu pilnai sertifikuotu įrenginiu, kuris turi CE ir FCC sertifikatus, taip pat prekiauja trys Lietuvos elektronikos produktų platintojai („Evita“, „Anodas“, TME). Juo, be „Robotshop“, domisi ir kiti pasaulinio lygio elektronikos platintojai.
„Užklausų sulaukiame iš tokių šalių, kaip Kinija, Indija, Japonija, todėl matome, kad įrenginio potencialas – milžiniškas, tačiau kol kas negalime pateikti tokių įrenginio kiekių, kokių pageidaujama. Dėl to šiuo metu pradedame intensyvią investuotojų į produktą paiešką ir tikimės, kad pritrauktos investicijos padės plėsti gamybinius pajėgumus, kurie šiuo metu yra riboti“, – sako V. Janušonis.
Iki šiol produktas „Power Shield 6+6 T800“ daugiausiai buvo plėtojamas asmeninėmis kūrėjų lėšomis.
Specialiai produktui plėtoti 2017 m. buvo įkurta MB „V&V TECH“, kurios steigėju, be išradimų srityje Lietuvoje jau pasižymėjusio V. Janušonio, taip pat yra elektronikos inžinierius Valdas Mikėnas, UAB „Light Conversion“ elektronikos gamybos vadovas. Šiuo metu taip pat ieškoma naujų komandos narių – elektronikos entuziastų, marketingo specialistų.