Kraujo donorystė ir perpylimas ateityje bus saugesnis, nes kraują nustatyti padės radijo mikroschema, panaikinsianti bet kokią galimybę jį sumaišyti, o joje įmontuoti temperatūros jutikliai garantuos nuolatinę tinkamo vėsinimo kontrolę. Tarptautinė technologijų ir inovacijų kompanija „Siemens“ kartu su partneriais RFID (Radio Frequency Identification) technologijų pagrindu kuria kraujo donorystės monitoringo sistemą.
Norinčiųjų būti donorais mažėja, todėl kraujo perpylimo specialistams tenka labai stengtis, kad visas jų surinktas kraujas pasiektų pacientus. Gautą kraują jie turi perdirbti į standartinius kraujo produktus – raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų), trombocitų ar plazmos koncentratus – ir paruošti juos tinkamam saugojimui. Trombocitai 20°C temperatūroje gali būti laikomi 8 dienas, tuo tarpu raudonuosius kraujo kūnelius, laikomus 4°C temperatūroje, galima panaudoti per 4-7 savaites. Kraujo plazmą apskritai galima užšaldyti, ir po privalomojo ne mažiau kaip 6 mėnesių karantino ji bus tinkama naudoti ilgą laiką.
Reikiama temperatūra svarbi visose kraujo donorystės proceso pakopose: kraujo davime, perdirbime, patikrinime, paskirstyme ir perpylime. Jei temperatūros duomenys fiksuojami netiksliai arba jie iš viso nefiksuojami, duotą kraują dažnai tenka sunaikinti.
Naujoji monitoringo sistema leis išvengti surinkto kraujo praradimų: „Siemens“ RFID mikroschemos su temperatūros jutikliais tvirtinamos prie kraujo maišelių, kad radijo signalo nuskaitymo įranga kraujo temperatūrą galėtų nustatyti bet kuriuo metu. Šios mikroschemos yra atsparios sterilizacijai, pasterizacijai ir centrifugai.
„Siemens“ RFID mikroschemomis šiuo metu jau naudojasi Saarbruckeno ligoninė Vokietijoje.
Projekto pabaigoje atlikus reikalingus mikroschemų privalomus testavimus bus priimtas sprendimas dėl jų panaudojimo komerciniais tikslais. Planuojama, kad naujosios RFID kraujo monitoringo sistemos projektas bus baigtas 2008 metais. Jį „Siemens“ įgyvendina kartu su „Schweizer Electronic“, Grazo universitetinės ligoninės Kraujo banku ir kraujo maišelių gamintoja „MacoPharma“.