ES institucijos pasiekė preliminarų politinį susitarimą dėl naujų saugos technologijų įdiegimo Europos transporto priemonėse, padėsiančių apsaugoti keleivius, pėsčiuosius bei dviratininkus.
Tarp naujųjų privalomų saugos elementų:
- automobiliams, furgonams, sunkvežimiams ir autobusams: įspėjimas dėl vairuotojo mieguistumo ir dėmesio nukreipimo (pvz., kai naudojamasi išmaniuoju telefonu vairuojant), išmanioji greičio palaikymo pagalbinė sistema, atbulinės eigos sauga naudojantis kamera ar jutikliais ir duomenų įrašymas avarijos atveju (juodoji dėžė);
- automobiliams ir furgonams: juostos laikymosi sistema, pažangioji avarinio stabdymo sistema ir po susidūrimo bandymų patobulinti saugos diržai;
- sunkvežimiams ir autobusams: konkretūs reikalavimai, kuriais siekiama pagerinti autobusų bei sunkvežimių vairuotojų tiesioginį matymo lauką ir išvengti nematomų zonų, ir transporto priemonės priekyje ir šonuose įrengtos sistemos, skirtos aptikti pažeidžiamus eismo dalyvius ir apie juos įspėti, ypač atliekant posūkius.
Europos Komisija tikisi, kad taikant pasiūlytas priemones iki 2038 m. pavyks išsaugoti daugiau nei 25 000 gyvybių ir išvengti bent 140 000 sunkių sužalojimų. Naujieji pažangūs saugos elementai ne tik apsaugos žmones Europos keliuose, bet ir padės vairuotojams palaipsniui įprasti prie naujos pagalbinės vairavimo įrangos. Didesnis automatizavimo lygis suteikia daug galimybių kompensuoti žmogaus klaidas ir naujų susisiekimo galimybių vyresnio amžiaus ir fizinę negalią turintiems asmenims. Visa tai turėtų padidinti visuomenės pasitikėjimą automatizuotais automobiliais ir jų priimtinumą, taip skatinant perėjimą prie autonominio vairavimo.