Visiškai neseniai sužinojome, kad kompanija „Canon“ nutarė išsipirkti SED televizorių verslą iš kompanijos „Toshiba“. „Canon“ ir „Toshiba“, sukūrusios kompaniją SED Inc., kartu pradėjo SED televizorių gamybą. Priminsime, kad kai kurių analitikų manymu SED („Surface-conduction electron-emitter display“) ateityje sudarys didelę konkurenciją LCD ir plazminiams televizoriams.
Tačiau dabar, po visų oficialių procedūrų užbaigimo, SED Inc. priklausys tik „Canon“ kompanijai.
Pradėjome aiškintis, kodėl „Toshiba“ lyg ir sutinka pasitraukti iš SED televizorių gamybos verslo. Pasirodo, šį pardavimo procesą paskatino patentinis ieškinys, kurį kompanija „Nano-Proprietary“ pateikė gamintojams „Toshiba“. Teisminiai procesai jau vyko nuo 2005 metų.
Kadangi išimtinis susitarimas dėl SED technologijų patento naudojimo buvo sudarytas tik tarp „Canon“ ir „Nano-Proprietary“ kompanijų, savaime suprantama, kompanija „Toshiba“ tapo nepageidaujama šiame bendradarbiavime.
Nors potencialiai pelningas verslas šiuo metu yra pakibęs ore, paskutiniais duomenimis, „Nano-Proprietary“ sutinka aptarti bendradarbiavimą su „Canon“ kompanija abiems pusėms palankiomis sąlygomis. Naujoji kompanija SED Inc. turės apie 550 darbuotojų, o SED gamintojų vadovybė nepasikeis net kai kompanija pereis į „Canon“ rankas. Susitarimo tarp „Toshibos“ ir „Canon“ kaina neskelbiama. SED panelių gamyba žymiai brangesnė nei LCD ar plazminių panelių, todėl šiuo metu ši technologija nuo masinės gamybos kol kas yra pristabdyta. Technologiškai SED televizoriai suteikia žymiai didesnę vaizdo kokybę ir kontrastą. Kada pasirodys SED televizoriai prekyboje, kol kas žinių nėra. Manoma, kad jie turėtų užpildyti parduotuves 2007 metų pabaigoje. Tiesa, SED gamybos pradžia jau buvo atidėta porą metų iš eilės. „Canon“ šiuo metu planuoja investuoti pusantro milijardo dolerių į gamyklą Japonijoje, kuri pradės gaminti SED paneles.