„LG Electronics“ (LG) sausį įvykusiose CES parodoje pristatė eilę naujų produktų – naujus OLED televizorių modelius, robotus, „ThinQ“ dirbtinio intelekto technologijas, kurios jau yra įdiegtos daugelyje LG buities technikos įrenginių. Dalis pristatytų gaminių pasieks ir Lietuvos vartotojus.
„ThinQ“ dirbtinio intelekto technologija
Buitinių prietaisų rinkoje į įrenginius įdiegtos dirbtinio intelekto technologijos šiandien vis plačiau gaminamos ir atranda vietą pirkėjų namuose. LG šiais metais vykusioje parodoje pristatė „ThinQ“ dirbtinio intelekto technologiją, kuri veikia balsu, vaizdu, jutikliais, erdvės suvokimu, bei vartojo elgesio įpročiais pagrįstų duomenų išmokimu. LG dirbtinio intelekto sistema yra integruota jau į daugelį namų priežiūros sistemų ir artėjama prie „išmaniųjų namų“ koncepcijos įgyvendinimo.
„ThinQ“ technologija jau yra įdiegta keliuose naujuose buities prietaisuose, kurie parduodami Lietuvoje, netrukus pasirodys ir LG televizoriai bei garso sistemos su šia funkcija, tiesa, sistema veiks anglų kalba.
Televizoriai
CES parodoje LG taip pat pristatė naujausius OLED ir „Super UHD“ televizorių modelius, kuriuose taip pat įdiegta „ThinQ“ sistema. Technologija įsimena vartotojo funkcijas, lankomus kanalus, komandas, yra galimybė sujungti su kitais namų įrenginiais – oro kondicionieriumi, garso ir vaizdo sistema, siurbliu ir kitais namų priežiūros prietaisais, kurie gali būti valdomi nuotolinio valdymo pulteliu per televizorių.
Parodoje pristatytame LG televizoriuje integruotas „a9 intelligent“ procesorius, suteikiantis galimybę vaizdą matyti plataus matymo kampo (HFR) formatu. Šis formatas suteikia galimybę sklandžiai perteikti judantį veiksmą ir pavaizduoti detales. Naujasis „Nano Cell“ technologijos televizorius „Super UHD“ su „a7 intelligent“ procesoriumi, kuris leis stebėti vaizdą HDR formatais. Šį formatą dažniausiai naudoja kino filmų kūrėjai, todėl užteks tik televizoriaus, kad namai virstų kino teatro sale.
Garso sistemos
LG bendradarbiauja su „Meridian Audio“, viena žinomiausių garso technologijų kūrėjų, bendrovės ir toliau kuria itin aukštos kokybės garso sistemas –stacionarias ir nešiojamas belaides kolonėles. Šiais metais CES parodoje įmonė pristatė „SK10Y“ garso sistemą, kuri sukuria erdvinį garsą sklindanti iš visų pusių, įskaitant ir lubas, o sukuriamas jausmas prilygsta tam, kuris patiriamas koncertuose ar kituose renginiuose, kuriuose naudojamas įgarsinimas. Taip pat pristatytos „PK“ serijos nešiojamos garso kolonėlės, pirmoji „ThinQ“ kolonėlė, bei garso kolonėlė kurios galia 1800 W. Didžioji dalis produktų bus prieinami ir Lietuvoje, kurie bus pristatyti metų eigoje.
„CLOi“ robotai
„CES 2018“ parodoje LG pristatė robotų seriją, kuriuos tikrai įvertins verslo sektorius – viešbučiai, oro uostai, prekybos centrai. Robotai galės pristatyti maistą ir gėrimus, gabenti bagažą, nukreipti prie tinkamų vartų, suteikti skrydžio informaciją ar priimti apmokėjimus už paslaugas.
Namų priežiūros įrenginiai
Žinoma, išmaniųjų namų priežiūros įrenginių rinka taip pat smarkiai išsiplėtė ir gaminiai buvo pristatyti parodos metu. Šiais metais LG pristatė „TwinWash“ skalbimo mašiną, kurioje vienu metu galima skalbti dviejų skirtingų kategorijų skalbinius – dideliame ir mažesniame būgne. Taip pat naujo modelio „InstaView“ šaldytuvas, kuris leidžia matyti, kad yra šaldytuvo viduje, neatidarius jo durelių.
LG pelnė daugiau kaip 90 apdovanojimų „CES 2018” parodoje, o daugiausiai pripažinimą pelnė „LG OLED“ televizorius su dirbtinio intelekto funkcija, LG „InstaView“ šaldytuvas, kuriame įdiegta „ThinQ“, o LG „4K UHD” projektorius pelnė daugiausiai apdovanojimų.