Mobiliojo ryšio lyderė „Tele2“ pristato analogų Lietuvoje neturintį sprendimą „Tele2 Saugūs namai“. Nuo šiol klientai galės užsisakyti paprastai ir greitai įdiegiamą būsto apsaugos nuo vagysčių bei gaisro paslaugą, o jos mokestis bus įtrauktas į mėnesio sąskaitą.
„Paslauga išskirtinė ne tik savo patogumu ar itin gera kaina – kurdami ją dirbome su būstų apsaugos ekspertais. Džiaugiamės, savo klientams galėdami pasiūlyti dar vieną šalyje visiškai naują sprendimą“, – sakė Remigijus Brasius, „Tele2“ paslaugų verslui plėtros vadovas.
Ši inovatyvi ir klientams patogi paslauga operatoriaus iniciatyva buvo sukurta bendradarbiaujant su šios rinkos profesionalais. Klientų namų saugumu rūpinsis apsaugos bendrovė „Grifs AG“, o Lietuvoje sukurta beviele įranga – apsaugos ir valdymo sistemas gaminanti įmonė „Eldes“.
Naujas sprendimas klientams bus siūlomas kartu su specialia mobiliąja programėle. Ji naudotojui leis stebėti visus signalizacijos veiksmus: kada ji suveikė, buvo įjungta ir išjungta, taip pat atšaukti apsaugos komandos ekipažą netikro pavojaus atveju.
Pavel Plešak, „Grifs AG“ pardavimo ir rinkodaros departamento direktorius, tikino, kad paslauga itin patraukli tiems klientams, kuriems aktualus jau įrengtų namų saugumas. Naudojant Lietuvoje sukurtą bevielę įrangą, įdiegti signalizaciją į būstą galima vos per pusvalandį. Pristatymo metu bevielė apsauga buvo įrengta „Pilies apartamentuose“ esančiame bute.
„Statistika rodo, kad būsto apsauga šalyje rūpinamasi per mažai – dažniausiai dėl to, kad baiminamasi sienų gręžimo arba kalimo darbų. Taip pat manoma, kad apsaugos įdiegimas galimas tik statybų metu. Siūlome sprendimą, kurį per 30 minučių galima įrengti namuose jau po remonto arba perkelti kartu su savimi į naują būstą“, – pasakojo P. Plešak.
Įmonės „Eldes“ duomenimis, šiuo metu šalyje apsaugoti yra vos 15 proc. namų ūkių. Beje, savo būsto saugumu pasirūpinti labiau linkę nuosavų namų savininkai – apsauga naudojasi 25 proc. jų. Tuo tarpu butų savininkų gretose tokią paslaugą įsidiegę yra tik 8 proc.
Remiantis Informatikos ir ryšių departamento (IRD) duomenimis, vagystės iš būstų vis dar sudaro didžiąją dalį visų vagysčių. Pavyzdžiui, praėjusiais metais buvo užfiksuotos 883 vagystės iš automobilių ir 2590 vagystės iš gyvenamųjų patalpų.