Masačusetso technologijos instituto (MIT) mokslininkai sukūrė nešiojamą dirbtinio intelekto (DI) technologiją, skirtą nustatyti, ar pokalbio tonas yra linksmas, liūdnas ar neutralus, praneša sciencedaily.com.
Naujoji technologija, kuri remiasi giliojo mokymosi metodu, anot mokslininkų, ateityje gali padėti socializuotis žmonėms, kurie skundžiasi nerimu ir panašiais sutrikimais.
„Įsivaizduokite, kad, po pokalbio ar diskusijos su žmonėmis, galite jį visą atsukti ir išanalizuoti situacijas, kada jautėtės nepatogiausiai. Mūsų išradimas yra tarsi pirmasis žingsnis to link“, – sako viena iš sistemos kūrėjų MIT studentė Tuka Alhanai.
Ant rankos segamas DI paremtas įrenginys gali analizuoti garsinę ir tekstinę informaciją bei įvairius kūno kalbos signalus, kurie padeda nustatyti pokalbio toną net 83 proc. tikslumu.
Kūrėjų teigimu, technologija bus tobulinama. Pavyzdžiui, dabar pokalbyje gali dalyvauti tik du žmonės, bus siekiama padaryti, kad sistemą būtų galima pritaikyti didesniame žmonių rate. Taip pat bus tobulinami algoritmai – kad kiekvienas vartotojas turėtų tarsi savo asmeninį virtualų socialinį trenerį.