Praeitais metais garsiausias fizikas Stephenas Hawkingas pareiškė, kad dirbtinio intelekto (DI) tobulėjimas bus arba geriausias, arba blogiausias žmonijai nutikęs dalykas.
Mokslininkai ramina, kad DI dar toli gražu nuo ribos, dėl kurios reikėtų baimintis. Tačiau naujas „Google“ „DeepMind“ projektas primena, kad bijoti nereikia, tačiau elgtis būtina labai atsargiai.
Jau praeitais metais „DeepMind“ parodė, kad gali mokytis nepriklausomai nuo savo atminties, ir kartu sutriuškino geriausią pasaulyje „Go“ žaidėją. Be to, „DeepMind“ šiuo metu mokosi kopijuoti žmogaus balsą.
Prie projekto dirbantys mokslininkai paskelbė, kad, bandant „DeepMind“ pasiruošimą kooperuotis su kitais, ši DI ima naudoti agresyvias strategijas, bandydamas užtikrinti, kad visada bus geriausias.
„Google“ komanda du „DeepMind“ „agentus“ pajungė žaisti paprasčiausią žaidimą „Gathering“, kuriame reikėjo rinkti vaisius. Viskas buvo gerai, kol vaisių užteko. Kai vaisių pradėjo trūkti, abu „agentai“ pradėjo elgtis agresyviai, žaidime naudojo lazerių šaudykles ir bandė vogti vienas kito vaisius, praneša sciencealert.com.
Anot vieno iš projekto mokslininkų Rhetto Joneso, kai tas pats testas buvo atliekamas su paprastesniais DI, rezultatas būdavo daug taikesnis. Kuo sudėtingesnės sistemos, tuo labiau jos būdavo linkusios sukčiauti.
Vėliau buvo atliktas dar vienas testas, šį kartą jame dalyvavo 3 „DeepMind“ „agentai“. Reikėjo žaisti žaidimą „Wolfpack“, kai du „agentai“ buvo vilkai, o vienas – grobis. Šį kartą agresijos buvo mažiau, nes vienodų taškų vilkai gaudavo tada, kai būdavo netoli grobio.
Nors pirmajam žaidime DI išmoko agresyvios konkurencijos, antrajame jie ėmė bendradarbiauti.
Šiuo metu laukiama, kol „Google“ paskelbs oficialius tyrimų rezultatus.