Sukurtas piltuvėlio formos minkštas robotas, kuris, atsiradus sutrikimams, padės širdies raumenims susitraukinėti ir atstatyti normalią kraujo apytaką, praneša spectrum.ieee.org.
Harvardo universiteto ir Bostono vaikų ligoninės specialistai pranešė apie naują implantuojamą minkštą robotinį įrenginį, kuris turėtų ateityje padėti gydyti širdies sutrikimus.
Išradimo aprašymas, kartu ir jo veiksmingumo įrodymas, atliekant eksperimentus su 5 gyvomis kiaulėmis, buvo publikuotas žurnale „Science Translational Medicine“.
Šiuolaikinėje medicinoje naudojami įrenginiai, kurie iš širdies pašalina visą kraują, tada jį vėl supumpuoja į aortą arba plaučių arteriją, kad jis būtų paskirstytas visame kūne. Taigi kraujas atsiduria ne žmogaus kūne, o įrenginiuose, liečia jų vidaus paviršius, kas sukelia nemažą krešulio riziką. Todėl pacientai privalo vartoti specialius vaistus ir būti nuolat prižiūrimi specialistų. Kartais to reikia visą likusį gyvenimą.
Naujasis robotas neturės jokio sąlyčio su krauju. Jis „apkabins“ širdį. Įrenginys pagamintas iš vos milimetro storio silicio, jis gali atlikti daug skirtingų veiksmų, pvz., sutraukti tik vieną širdies pusę.
Tiesa, dar gali užtrukti nemažai laiko, kol robotas bus pradėtas naudoti praktiškai, tačiau tyrimai su kiaulių širdimis davė tik teigiamų rezultatų.