„Apple“ telefonuose veikianti „Siri“ yra tiesiog balsą atpažįstanti programa. Anot technologijų specialistų, norint sukurti gerą virtualų asistentą, reikia gerokai praplėsti dirbtinio intelekto (DI) galimybes.
DI geriau supranta kalbas, gaudamas daugiau praktikos. Kanadiečių startuolis „Maluuba“ ketina naudoti giliojo mokymosi metodą tam, kad patobulintų programų gebėjimą skaityti ar netgi susikalbėti su žmogumi. Kompanija jau sukūrė algoritmą, kuris turėtų padėti tai padaryti.
Didžiosios kompanijos, kaip „Google“ ar „Microsoft“, naudoja algoritmus verčiant kalbas. Pavyzdžiui, „Google Translate“ pasitelkė giliojo mokymosi algoritmus, kai naudotojai verčia iš anglų į kinų; arba iš kinų į anglų kalbas, rašo spectrum.ieee.org.
Pasak „Maluuba“ atstovų, giliojo mokymosi technika gali padėti DI savarankiškai apdoroti didžiulius duomenų kiekius.
„Mūsų programos yra tiek pažengusios, kiek duomenų apdoroti jiems duodame. Vadinasi, čia daug kas priklauso nuo atitinkamų duomenų“, – sako „Maluuba“ specialistas Adamas Trischleris.
„Maluuba“ nori sukurti DI sistemas, kurios galėtų galvoti, atsiminti ir bendrauti visai kaip žmonės. Naujoji technologija turėtų padėti DI suprasti ir atsakyti į klausimus apie įvairius dokumentus, užmegzti dialogus su vartotojais.
2016 m. kovą „Maluuba“ jau pademonstravo, kad jų sistema gali atsakyti net į sudėtingus klausimus, susijusius su viena iš „Hario Poterio“ knygų.