Rugsėjo mėnesį „Microdrones“ kompanija pristatė filmuotą medžiagą, kurioje vaizduojama kaip naudojant „md4-1000“ droną buvo suteikiama pagalba „skęstančiajam“ plaukikui, numetant jam nedidelį plūduriuojantį prietaisą, vadinamą „RESTUBE“. Plaukikas pagriebė plūdurą ir laikėsi vandens paviršiuje, kol atvyko pagalba.
Paviešintas vaizdo klipas rodo įmonės žengiamą žingsnį į dronų pagalba paremtą „paieškos-pagalbos“ sektorių. Liepos mėnesį „Microdrones“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su „DLRG Horneburg/ Altes Land e.V“, didžiausia Vokietijoje gelbėtojų asociacija.
„Po pademonstruotos filmuotos medžiagos nėra jokių abejonių, kad netolimoje ateityje dronai atliks reikšmingą rolę teikiant būtinąją pagalbą vandenyje – ir kaip rezultatą mes matysime mažėjantį nuskendusiųjų skaičių“, – kalbėjo „DLRG Horneburg“ atstovas Robert Rink.
Pradėjus naudoti gelbstinčius dronus, skęstančiajam pagalbos suteikimo uždelsimas galėtų būti sumažintas nuo keliolikos iki 1–2 minučių. Paprastai, kol į nelaimės vietą atvykstą gelbėtojai, skęstantysis jau būna panikos būsenoje. Tuo tarpu į pagalba atsiųstas dronas užtikrintų nukentėjusiajam, kad gelbėjimo komanda yra pakeliui, o drono numestas gelbėjimosi prietaisas suteiktų jam galimybę plūduriuojant vandens paviršiuje sulaukti gelbėtojų. Specialistai teigia, jog jei skęstančiam žmogui pavyksta išlikti ramiam, gelbėjimo procesas tampa kur kas paprastesnis ir mažiau pavojingesnis, taigi labiau tikėtina, kad jis bus sėkmingas.
Ši dronų – gelbėtojų naujiena jau pradeda plisti po visą pasaulį. Praėjusiais metais Brazilijos Kopakabanos jūrų asociacija pranešė Ipanemos ir Kopakabanos paplūdimių regionuose, Rio de Žaneire, naudojusi panašiu principu veikiančius „dronus-gelbėtojus“.