Visiems vaiko laukiantiems tėvams turbūt niekas neteikia tiek džiaugsmo kaip pirmą kartą pamatyti savo būsimą kūdikį, augantį mamos gimdoje. Pirmųjų vaikelio fragmentų – galvos, pėdučių, rankų, kūno – pamatymas atrodo prilygsta stebuklui. Visas šis džiaugsmas atrodo neįmanomas be ultragarsinio tyrimo.
Bet kas, jei matyti negali? Kiek reikšmingas šis tyrimas tada? Laimei, Ščecino mieste, Lenkijoje atsirado galinčių atsakyti į šį klausimą ir pasiūlyti alternatyvą „tamsoje gyvenantiems“ tėvams. Svarstoma šiam tikslui panaudoti 3D spausdintuvus, kurie pagal ultragarsinio tyrimo vaizdą galėtų atkurti vaisiaus 3D maketą ir neregiai tėvai galėtų „pamatyti“ savo kūdikį jutiminiu būdu.
Kad rezultatas būtų kuo geresnis, tinkamiausias laikas ultragarso atlikimui yra 18-ta ir 30-ta nėštumo savaitė. Viskas ko reikia, kad būtų galima realizuoti šią idėją, tai Cartesian Volume (.vol) arba DICOM (.dcm) formatu išsaugota ultragarso nuotrauka. Turint failą šiuo formatu jį galima paversti 3D atspausdintu modeliu. Šio sumanymo pradininkai teigia, jog nesitiki idealiai atkurti vaisaus veidą. Pagrindinis tikslas yra originalų vaizdą paversti kita duomenų pateikimo forma. Projekto pavadinimu „In Utero 3D“ kūrėjai teigia, kad bareljefas yra tikras vaisiaus ir motinos gimdos trijų dimensijų atkūrimas. „Mes išlaikome visas proporcijas, erdvinį santykį ir tikslius dar negimusio kūdikio išmatavimus.“
Kai tik skaitmeninis failas yra paruoštas, kelias valandas trunkantis spausdinimo procesas gali būti pradėtas. Tam yra naudojama balta bioplastinė medžiaga. Visas procesas gali užtrukti nuo 4 iki 7 valandų. Koks yra rezultatas? Tai nedidelis dar negimusio kūdikio veido bareljefas, kurį galima laikyti rankose.
Šia iniciatyva, pavadinta „Laukimasis be kliūčių“, tikimasi nėščioms neregėms mamoms suteikti galimybę pirštais „pamatyti“ savo dar tik atėjimo į pasaulį belaukiančius kūdikius.
Lenkijoje visos nėščios moterys gali atsiųsti savo ultragarso nuotraukas šios idėjos pradininkams, kurie už simbolinį 1 zloto mokestį (0,23 euro centai) sukurs kūdikio 3D modelį. „In Utero 3D“ komanda tikisi projektą „Laukimasis be kliūčių“ išplėsti ir už Lenkijos ribų.