„RoboCup“ varžybų „objektų rinkimo“ iššūkis atskleidė naujus robotų technikos talentus.
Robotų galimybių tobulinimas, siekiant juos priversti atlikti konkrečias užduotis sandėliuose yra daugelio kompanijų (tokių kaip „Clearpath“, „Fetch“, „Locus Robotics“) siekiamybė. Tačiau, nors ir pažangūs, sprendimai ne visuomet stebina gerais rezultatais. Netgi kompanija „Amazon“, kuri dažniausiai sparčiai įgyvendinimą užsibrėžtus tikslus, nepasiekia norimo efekto.
Vienas iš unikalių robotų gebėjimų, kurių realizavimo siekia įvardintos kompanijos, yra „rinkimas“. Kitaip tariant, mechanizmo sugebėjimas autonomiškai surinkti-paimti, pvz., prekes sandėliuose. „RoboCup“ „rinkimo“ iššūkis (angl. picking challenge) siekė įvertinti būtent šią robotų funkciją.
Didelį potencialą, rodos, atskleidė Vokietijos startuolis „Magazino“, kuris siekia, kad jų konstruojamas robotas Toru ne tik transportuotu daiktus, bet ir gebėtų juos paimti-surinkti nuo lentynų.
Toru veikia sumažinus sudėtingumo lygį iki minimumo. O tiksliau – robotas kol kas geba surinkti tik stačiakampio formos daiktus (konkretaus dydžio dėžes, knygas ir pan.). Žinoma, toks „Magazino“ būdas yra itin primityvus, tačiau tai, nepaisant tam tikrų trūkumų, yra žingsnis į priekį robotų technikos tobulinime.
Roboto Toru trūkumai? Anot „IEEE Spectrum“ rašytojo Evan Ackerman, robotas atrodo itin sudėtingas, brangus ir mažai tikėtina, jog darbą sugeba atlikti bent dalinai taip gerai, kaip jį atlieka žmonės.
Vis dėlto „Magazino“ informavo, jog kompanija dirba ties tobulesne Toru versija – „Tory Flex“, kuri pasirodys 2017 metais ir turės robotizuotą ranką, galinčią paimti įvairių formų bei dydžių daiktus.