Vien JAV per metus žmonės praryja maždaug 3500 vienetų baterijų, kurios ypač pavojingos dėl įvairių cheminių medžiagų. Tačiau atvejų gali būti daug daugiau, nes apie kitus medikams nepranešama. Yra daug ir kitų pikantiškų atvejų, kai vaikai nuryja šiaudelius, žvejybos kabliukus ar monetas.
Masačusetso technologijos instituto, Tokijo technologijų instituto ir Šefildo universiteto tyrėjai susibūrė, kad sukurtų robotą, kuris delikačiai pašalintų iš skrandžio svetimkūnius.
Origamio tipo robotas pagamintas iš sudžiovintos kiaulės storosios žarnos. Robotas sulankstytas kaip armonikėlė ir užšaldytas lede. Kai robotas patenka į skrandį, ledas ištirpsta, armonikėlė išsivynioja. Išsilankstęs robotas gali manevruoti skrandyje, o dėl miniatiūrinių galūnių – prisitvirtinti prie skrandžio sienelių ir prilaikyti svetimkūnį.
Robotas kūne juda nedarydamas jokios žalos nei organizmui, nei svetimkūniui, jo užduotis – pašalinti prarytą daiktą, rašo geek.com.
„Ši koncepcija ne tik labai kūrybiška, bet ir itin praktiška, ji padeda medicininius veiksmus atlikti elegantiškai, – naujovės privalumus vardijo robotikos profesorius iš Ciuricho technologijų instituto Bradley Nelsonas. – Tai viena sėkmingiausių origamio tipo robotų koncepcijų, kurią esu matęs.“