Kinijos kompanija „Xiaomi“ Lietuvos vartotojams yra žinoma kaip išmaniųjų telefonų gamintoja, turinti realių galimybių konkuruoti su populiariausiais telefonais iš „Apple“, „Samsung“, LG, „Sony“ ar „Microsoft“. Pastaruoju metu „Xiaomi“ išbando naują strategiją ir imasi kitų produktų, ne tik išmaniųjų telefonų. Dėl to nuo balandžio 1 dienos Kinijoje bus pradėta prekyba naujais 65 ir 43 colių įstrižainių „Mi TV 3S“ lenktais televizoriais.
„Xiaomi Mi TV 3S“ išmanieji televizoriai yra gaminami naudojant „Samsung“ 4K raiškos ekranus. Juose įdiegta speciali „Android“ OS versija. 65 colių įstrižainės televizoriai turės 1,4 GHz keturių branduolių „Mstar 6A928 Cortex-A17“ TV procesorių su 2 GB RAM ir 8 GB vidinės atminties. Mažesnysis 43 colių televizorius turės „Mstar 6A908“ procesorių (1 GB RAM ir 8 GB vidinės atminties). Įdomu tai, kad šie televizoriai yra labai plonyčiai: vos 0,6 cm. Tai yra 4–5 viena ant kitos sudėtų kreditinių kortelių storis. Televizoriai turi visas reikalingas jungtis – USB, HDMI ir t. t. Dar viena naujovė – prijungiamas specialus televizoriaus priedas – kolonėlės, kurios gali leisti ir DOLBY ir DTS garsą.
65 colių įstrižainės Mi TV 3S kaina – apie 1380 USD, 43 colių TV kainuos vos 276 USD, todėl šie du modeliai sudarys labai rimtą konkurenciją nebrangiems kitų Kinijos gamintojų televizoriams. Deja, apie galimybes įsigyti šiuos modelius kitose šalyse, išskyrus Kiniją, kol kas nepranešama.
Tai nėra pirmieji „Xiaomi“ televizoriai. Dar 2015 metais ši kompanija pristatė pirmuosius savo modelius 55 colių 4K Mi TV2 už 800 USD, tačiau Lietuvoje jie didelio žiniasklaidos dėmesio nesusilaukė.
Pasak didžiausios el. parduotuvės Pigu.lt atstovų, kiniški televizoriai nėra labai paklausūs. Daugiausiai įsigyjama korėjietiškų „Samsung“ ir LG televizorių, taip pat nemažai japoniškų „Sony“ ir „Panasonic“, olandiškų „Philips“. Susidomėjimas Kinijos gamintojų produkcija „Hisense“, „Sharp“ ir kt. yra labai nedidelė, tad artimiausiu metu vargu ar pamatysime kiniškus televizorius Lietuvos interneto parduotuvėse.
Pasaulinės tendencijos ir tyrimai rodo, kad kinų gamintojai tik dabar pradeda konkurencinę kovą su korėjiečių gamintojais, todėl artimiausiu metu technologinių naujienų iš šios rinkos turėtų būti daugiau.