Robotinės rankos dažniausiai skirstomos į dvi grupes. Tokios, kurios turi du ar tris pirštus ir gali atlikti paprasčiausias užduotis, kaip sugriebti ką nors ir pan. Ir keturis pirštus ir net nykštį turinčios rankos, kurios kuriamos taip, kad kuo tiksliau atkartotų žmogaus rankų judesius.
Kadangi žmogaus ranka yra itin sudėtingas milijonus metų trukusios evoliucijos rezultatas, sukurti tikrovišką robotinę ranką kol kas yra itin sudėtinga, tačiau tikrai įmanoma. Sunkiausia, kaip rašoma spectrum.ieee.org, padaryti taip, kad robotinė ranka primintų tikrą, bet kartu ir atliktų tikrosios funkcijas. Vašingtono universiteto inžinieriai Zhe Xu ir Emanuelis Todorovas, panašu, sukūrė realistiškiausią biomimetrinę antropomofrinę robotinę ranką.
Zhe Xu ir E. Todorovas tai padarė, pradėję nuo nulio. Pirmiausiai sukūrė prototipą, kuris kiek įmanoma tiksliau sugebėjo atkartoti žmogaus rankos judesius. Tada jie lazeriu nuskenavo žmogaus ranką ir 3D spausdintuvu atspausdino kaulus.
„Mes atspausdiname dirbtinius kaulus ir sujungiame juos dirbtiniais sąnariais. Tuomet rankos judesiai ir išvaizda labai primena tikros rankos kaulų struktūrą. Kaulus spausdinant 3D pagal tikros rankos kaulus išlaikome biologinį tikslumą“, – tikina Zhe Xu.
Be to, kad ranka atrodo kaip tikras meno kūrinys, ji gali atlikti daugybę funkcijų. Gali sugriebti, suimti, laikyti ir pan. Ranką sukūrė inžinieriai tiki, kad šis prototipas ateityje turėtų būti naudojamas kuriant kuo tobulesnius protezus.