Virtualios realybės įrenginiai, tokie kaip „Oculus Rift“ yra išties šaunūs, tačiau kabeliai, kurie jungia juos su kompiuteriu gali erzinti. „Optoma“ visą kabelių raizgalynę tiesiog pašalino ir sukūrė bevielį virtualios realybės įrenginį.
Laidų nebuvimas skamba išties puikiai, tačiau tokio įrenginio transliuojama vaizdo kokybė gali nukentėti ar veikti su vėlavimu, nors „Optoma“ užtikrina, jog taip nėra.
„Optoma“ virtualios realybės įrenginys taip pat skiriasi nuo „Sulon Q“ bei „Microsoft HoloLens“, kurių veikimui kompiuteris nėra būtinas.
„Optoma“ įrenginys turi 5,46 colių AMOLED ekraną, kurio rezoliucija 1920×1080, o matymo laukas 90 laipsnių. Pirmą kartą įrenginys buvo pristatytas žaidimų kūrėjų konferencijoje (angl. Game Developers Conference), San Franciske.
„Optoma“ parodo, kaip debesų technologija paremti virtualios realybės įrenginiai galėtų veikti. Tikimasi, jog daugelis 3D aplikacijų bus sukurtos per nuotolinius kompiuterius, o tada transliuojamos vartotojui internetu ar bevieliu ryšiu.
Turinys, transliuojamas iš kompiuterio į įrenginį bevieliu signalu, 60 Hz dažniu. Daugiau specifikacijų apie įrenginį nėra nurodyta, tačiau galima spėti jog bevielis jo veikimas pagrįstas UWB technologija, kuri yra greitesnė už Wi-Fi ryšį.
„Optoma“ įrenginio kaina nėra nurodyta, tačiau prekyba juo prasidės kiek vėliau šiais metais.