Džordžijos technologijų instituto mokslininkai sukonstravo robotinę galūnę muzikantams, kurios pritvirtintos prie kūno gali groti kaip „trečioji ranka“.
Maždaug 60 cm ilgio „išmanioji ranka“ gali nesunkiai būti pritvirtinama prie muzikanto peties. Ji reaguoja į žmogaus gestus ir grojančią muziką. „Ranka“ taip užprogramuota, kad, pavyzdžiui, visos būgnininko rankos grotų skirtingais būgnais, naudojant tam tikras muzikines sekas.
Instituto mokslininkas prof. Gilas Weinbergas teigia, kad tai – nauja era muzikoje, o projekto tikslas – praplėsti žmogaus fizines galimybes.
„Robotiką galime naudoti labai subtiliai, padėdami žmogui fiziškai padaryti daug daugiau“, – tikina G. Weinbergas.
„Išmanioji ranka“ taip vadinama dėl kelių priežasčių. Pirmiausiai, ji reaguoja į muziką, kuri grojama patalpoje. Ji gali improvizuoti, priklausomai nuo ritmo. Pavyzdžiui, jeigu muzikantas ima groti greičiau, greitėja ir „ranka“, jeigu tempas sulėtinamas, atitinkamai reaguoja ir robotinė galūnė.
Taip pat ši galūnė itin tiksliai paskaičiuoja atstumą tarp žmogaus kūno ir instrumento, taigi, pavyzdžiui, būgnininko lazdelė visada bus laikoma optimaliausiu atstumu nuo būgnų: taip, kad mušant būtų išgaunamas švariausias garsas, rašo news.gatech.edu.
J. Weinbergas robotą sukūrė kartu su inžinerijos studentais ir muzikantais.
„Šis robotas yra padarytas taip, kad 100 proc. reaguotų į žmogaus judesius. Taigi jis visiškai prisitaikys ir padės muzikantui groti daug sudėtingesnes melodijas“, – tikina J. Weinbergas.
Mokslininko teigimu, kitas jo komandos žingsnis – robotinės galūnės, kurios gali reaguoti į neuroninius signalus smegenyse.