„Kalbantis Ally“ – tai mokslininkų pagamintas robotas, sukurtas Toyohashi universitete, interaktyvių technologijų ir komunikacijų dizaino laboratorijoje. Jis gali sekti žmonių žvilgsnį ir atitinkamai į jį reaguoti. Pavyzdžiui.: robotas ima nertis iš kailio ir bandyti į save patraukti dėmesį, jei asmuo su juo liaujasi kalbėti.
Roboto kūnas yra šiek tiek panašus į stilizuotą „Pixar“ lempos versiją: pjedes stalas su lanksčiu kūnu ir pailgu veidu, veido viduryje įstatyta nemirksinti akis , kad „Kalbantis Ally“ galėtų palaikyti akių kontaktą su asmenimis. Kiek toliau yra įmontuota kamera, kuri seka žmonių veidus, o valdymo variklis ir spyruoklės suteikia robotui nuostabų judėjimo diapazoną.
Priklausomai nuo to, kur žmonės žiūri, „Kalbantis Ally“ gali įtraukti juos į pokalbį apie tai, kur ir į ką prieš tai jie buvo sutelkę savo dėmesį. Tarkime, jei žmogus žiūrėjo kąžką susijusiu su sportu, „Kalbantis Ally“ gali iškart reaguoti ir pateikti sporto naujienas. Jei žmogus neatkreipė į tai dėmesio, robotas pamėgintų padaryti taip, kad jis vis tiek atkreiptų ir pastebėtų jį. Jei žmogus sureagavo į roboto veiksmus – atsisuko pažiūrėti ir pasikalbėti su „Kalbančiu Ally“, robotas gali energingai linksėti savo galva, taip parodydamas, kad jis buvo įtrauktas į pokalbį.
Skaitymas ir kūno kalbos demonstravimas padės robotams geriau suprasti žmones ir su jais bendrauti ateityje. Tai turbūt išties geras dalykas, net jei tai reikštų, kad robotai taps labiau erzinantys.