Nepaisant to, kad „Intel“ yra pagrindinė „Universal Serial Bus“ (USB) standarto kūrėja, bendrovės mikroschemos palaikančios naujausias sąsajos versijas dažnai išleidžiamos praėjus keliems metams po technologijų ratifikavimo ir trečiosios šalies gamintojų valdiklių pasirodymo. Neseniai pasklido gandai, kad „Intel“ platformos lustų lygyje USB 3.1 palaikys tik nuo 2017 metų.
Pramoninė organizacija „USB Promoter Group“ USB 3.1 standartą patvirtino 2013 m liepą. Specifikacijoje nurodyta, kad naujoji sąsaja gali naudoti ir klasikinę type-A, ir naująją dvipusę 24 kontaktų type-C jungtį, kuri geriau tinka mobiliesiems įrenginiams. Be to, USB 3.1 palaiko iki 10 Gbit/s duomenų perdavimo spartą, naują šifravimo schemą 128B/132b (paveldėta iš PCI Express 3.0), galimybę įvairiems prietaisams perduoti iki 100 vatų galią, taip pat įvairius įrangos gamintojų plėtinius.
Atsižvelgiant į vis didėjančius įvairių „išorinių“ prietaisų (ypač duomenų saugojimo) pralaidumo reikalavimus, USB 3.1 rinkoje reikalingas jau dabar. Šiuo metu, norint naująja jungtį įdiegti kompiuteriuose, mobiliuosiuose ar periferiniuose įrenginiuose, inžinieriams tenka naudoti „ASMedia“, „Intel“, „VIA Technologies“ ar kitų gamintojų valdiklius. Kiekvienas lustas gamintojams kainuoja 4–5 JAV dolerius ir tokiu būdu galutiniams vartotojams padidinama produkto kaina.
Papildomo valdiklio būtinybės padės išvengti USB 3.1 palaikymo įdiegimas į prietaisų mikroschemas ir sistemas kristale (system-on-chip, SoC). Deja, naujų technologijų integravimas į šiuos lustus vyksta gana lėtai. Pasak internetinio leidinio „Digitimes“, „Intel“ platformos be jokių papildomų valdiklių USB 3.1 palaikys tik antrajame 2017 m pusmetyje. Matyt, kalbama apie „Intel 300“ serijos mikroschemas, kurios suderinamos su „Cannonlake“ procesoriais.
Įdomu, kad „Intel“ USB 3.1 valdikliai „Alpine Ridge“ taip pat palaiko daug žadančią technologiją „Thunderbolt 3.0“. Kol kas neaišku ar būsimos gamintojo mikroschemos palaikys abi jungtis.
Jei paskelbta informacija teisinga, tada USB 3.1 standarto įdiegimas į „Intel“ lustus bus pradėtas praėjus keturiems metams po jo ratifikavimo. Anksčiau, USB 3.0 integracija į stambiausio mikroprocesorių tiekėjo gaminius taip pat užtruko ketverius metus: standartas buvo priimtas 2008 metais, o pirmieji „Intel“ mikroschemų rinkiniai su USB 3.0 palaikymu pasirodė 2012 m.
„Intel“ niekada nekomentuoja gandų apie jų ateities projektus, todėl nenuostabu, kad ir šį kartą gamintojas pasirodžiusios informacijos nei patvirtino, nei paneigė.