Žmogaus savijautą stebinti dėvima elektronika ne naujovė – „LG Electronics“ prognozuoja, kad 2021 m. pasaulinė šių įrenginių rinka pasieks 14,9 mlrd. JAV dolerių pajamų. Nors ir žengianti pirmuosius žingsnius profesionaliame sporte, šiame sektoriuje dėvima elektronika vis dar nesulaukia didelio dėmesio, todėl pagrindine ir didžiausia vartotojų grupe taps sportininkai entuziastai ir mėgstantys aktyviai prakeisti laisvalaikį.
Didžiajame sporte dėvima elektronika savo pritaikymo ieško pamažu – ji daugiausiai naudojama stebint sportininkų krūvį, siekiant išvengti galimų traumų. Keletas NBA komandų naudoja žaidėjų kombinacijas stebinčius įrenginius ir išorines kameras, kurios fiksuoja kojų judesius bėgant ir šuolių metu, taip nustatydamos tikslesnę galimų traumų priežastį. Dėvimą elektroniką pasitelkė ir Vokietijos futbolo rinktinė 2014 metų pasaulio čempionato finale – buvo stebima žaidėjų savijauta ir ištvermė, kuri leido nustatyti, kuris žaidėjas pavargęs, kurį galima pakeisti.
Profesionaliame sporte daugelį su savijauta ir sveikata, taip pat pasiektais rezultatais susijusių duomenų vis dar stebi didelės profesionalų komandos – medikai, treneriai, kiti savo srities profesionalai. „LG Electronics“ teigimu, tokios padėjėjų komandos mėgėjai sportininkai negali sau leisti, todėl ją kompensuoja nešiojami išmanūs įrenginiai. Būtent todėl didžiausią pritaikomumą ir populiarumą jie turi tarp laisvalaikiu mėgstančių sportuoti žmonių.
Dėvima elektronika padeda surinkti duomenis apie savijautą ir pasiektus rezultatus – greitį, žingsnius, kalorijas, širdies ritmą ir pan. Ant rankos dėvimi įrenginiai „Bluetooth“ technologijos dėka prisijungia prie išmaniųjų telefonų, kuriuose pateiktus duomenis paprasta suprasti ir interpretuoti. Tikslingai išnaudoti duomenys padeda pagerinti fizinę formą, siekiamus sporto rezultatus, taip pat nepersitempti, išvengti traumų.
Prognozuojama, kad didžiausias progresas kuriant išmanias dėvimos elektronikos galimybes bus pasiektas per artimiausius penkerius metus. Populiarėjantys tarp sporto entuziastų šie įrenginiai taps kasdien nešiojamu aksesuaru, todėl vartotojai reikalaus ne tik modernių funkcijų – jie atsižvelgs ir į dizainą. Kai kurie išmanieji įrenginiai, kaip „LG G Watch Urbane“ ar „LG Watch Urbane Luxe“ tiek forma, tiek medžiagomis jau dabar nesiskiria nuo stilingo tradicinio laikrodžio. Jais galima ne tik stebėti laiką, bet ir judėjimo aktyvumą, be to, papildomai naudotis kaip telefonu – atsiliepti į skambučius, patikrinti žinutes.