Taivano vyriausybė pristatė savo didžiausio karinio bepiločio prototipą, kuris skirtas apsisaugoti nuo esamos ar būsimos Kinijos šalies grėsmės.
Pasak Nacionalinio Čun Šan mokslo ir technologijų instituto (CSIST ) ir Krašto apsaugos ministerijos, kuri ir kuria bepilotį aparatą, naujasis lėktuvas bus skirtas ne tik žvalgybai, bet ir padės rinkti duomenis. Prietaisas yra du kartus didesnis už bet kurį kitą bepilotį lėktuvą iš 32 dronų Sharp Kite parko, kuriuos naudoja Taivano vyriausybė.
„Mūsų tyrimų galimybės ir plėtra nė kiek nenusileidžia Kinijai“, – sako CSIST tiriamųjų sistemų aviacinės divizijos direktorius Ma Wan-jun. Inžinierius kol kas nepranešė, kada prototipas pasirodys rinkoje ir nepaskelbė jokių tolimesnių charakteristikų.
„Aparatas gali automatiškai pakilti ir nusileisti, turi ryšį, optinę detekciją ir daug kitų privalumų“, – teigė Ma. Dronas buvo pademonstruotas žurnalistams Taipėjaus aeorokosminių ir gynybinių technologijų parodoje.
Praeitų metų gruodžio mėnesį Taivano vyriausybė pradėjo kurti didžiausią, 500 tonų sveriantį raketinį laivą, kurio pavadinimas yra „TuoChiang“. Laive telpa 16 raketų, įskaitant aštuonias viršgarsines raketas „Hsiung-feng III“ (Drąsus vėjas). Reikėtų priminti, kad Taivanas atsiskyrė nuo Kinijos 1949 metais po pilietinio karo. Tačiau Pekinas ir toliau laiko šalį savo teritorijos dalimi ir neatmeta karinės intervencijos, siekiant ją susigrąžinti.