Robotų kūrėjai visuomet siekia nustebinti originaliais kūriniais. Naujas DARPA projektas – ne išimtis. Džiazą grojantys robotai – originali ir neįtikėtina DAPRA kūrėjų idėja.
Projekto, pavadinimu „Muzika: muzikos improvizavimo bendradarbiaujantis agentas“, misija – surengti džiazo „pasirodymą“, kuriame robotai gebėtų pritarti muzikantui-žmogui taip, kaip tai daro pritariamieji muzikantai-žmonės. Projektui realizuoti JAV Pažangių Gynybos Tyrimų Projektų Agentūra (DARPA) suteikė dosnią dotaciją profesoriui ir džiazo atlikėjui Kelland Thomas. Profesoriaus tikslas – sukurti robotus, kurie iš tiesų, savarankiškai, kurtų bei improvizuotų džiazo natas.
Idėjos realizavimo metu K. Thomas bendradarbiaus su naujųjų medijų docentu iš Ilinojaus universiteto Ben Grosser, kuris taip pat yra patyręs džiazo atlikėjas. Pagrindinėmis kūrėjų užduotimis taps ritmo, sinchronizacijos, harmonijos bei adaptacijos pamokos robotams.
Visgi iškyla klausimas, kodėl karinė organizacija nusprendė kurti „muzikuojančius“ robotus?
„Jeigu tai – džiazas, muziką įmanoma pajausti lygiai taip pat, kaip ją išgirsti ar apie ją galvoti – tai instinktyvi reakcija į tai, kas vyksta aplink. Mūsų tikslas, iki kitos vasaros, pristatyti „kvietimo ir atsakymo“ sistemą DARPA agentūrai, kuri grojant muzikos ištrauką ją analizuotų ir duotų kaip įmanoma realesnio laiko atsakymą,“ – pranešime teigė B. Grosser.
Taigi, iš tiesų, DARPA rūpinasi ne kultūrine evoliucija, o siekia išrasti sistemą, kuri būtų pakankamai sumani, jog galėtų sparčiai ir tiksliai atsakyti kareiviams karo zonose.