Chameleonai žinomi ne tik tuo, kad gali keisti odos spalvą, ilgu liežuviu pagauti netoliese esantį grobį, bet ir tuo, kad kiekviena jų akis gali judėti nepriklausimai, taigi jie gali greitai apžvelgti didelę erdvę aplinkui.
Įmonės „Interactive Architecture Lab.“ kuriamas projektas „PolyEyes 2.0“ kaip tik skirtas tam, kad būtų galima stebėti pasaulį labai panašiai, kaip ir chameloeonai – nepriklausomai kiekviena akimi.
Ant galvos dedamas prietaisas labai primena kūjagalvio ryklio galvą. Jo apatinėje dalyje dviejuose permatomuose pusrutuliuose sumontuoti du „Raspbery Pi“ videokameros moduliai. Per šias kameras nejudinant galvos galima matyti 180 laipsnių kampu – du vaizdai iš vaizdo kamerų yra rodomi prieš akis esančiame ekrane, kur jie padalinti per pusę – po vieną kiekvienai akiai.
Štai kaip tai atrodo.
Gana neįprastai, ir panašu, kad nuo tokio vaizdo netrukus turėtų suskausti galvą, todėl kol kas nelengva pasakyti, kur tokia vaizdo sistema galėtų būti pritaikyta – galbūt interaktyviuose žaidimuose, išmaniuosiuose automobiliuose ar karyboje.