Ugnikalnio Ontake išsiveržimas Japonijoje įvyko visiškai netikėtai. Prieš išsiveržimą nebuvo jokių ženklų: žemės drebėjimų arba dujų nuotekių. Tai tipiški ženklai, kurių dėka galima numatyti artėjantį pavojų. Tačiau egzistuoja keletas ugnikalnių, tokių kaip Ontake, kurie dažnai „prabunda“ ir išsiveržia be jokio perspėjimo. O vulkanologams, kurie turi numatyti kada įvyks ugnikalnio išsiveržimas, būti šalia jo yra labai pavojinga. Todėl robotikos specialistai, nusprendė į ugnkalnius pasiųsti robotus.
Keidži Nagatani, Tochoku universiteto profesorius sukūrė robotizuotą sistemą, kuri tirs ugnikalnius. Per pastaruosius kelerius metus jis atliko daug bandymų su pavojingomis vulkaninėmis sritimis, naudodamas bepiločius skraidančius aparatus kartu su antžeminiais robotais. Video medžiagoje galite susipažinti su sistemos testavimu ant Asamos kalno Japonijoje.
Video medžiagoje matoma, kaip kvadrokopteris „Sion“ atgabena antžeminį robotą „Glover“ į reikiama vietą, kuris juda sunkiai įveikiamu paviršiumi. Robotai valdomi radijo ryšiu 3 kilometrų atstumu. Kadangi radijo ryšys dėl „mirties zonos“ gali būti nepatikimas, tyrėjai sukūrė sistemą, kurioje antžeminiai robotai naudojami kaip radijo signalo retransliatoriai.
Į antžeminius robotus integruoti įvairūs davikliai, pavyzdžiui, sieros dioksido jutikliai. Taip pat labai svarbu, kad robotai paimtų uolienos mėginius, kuriuos būtų galima vėliau ištirti. Norint tai įgyvendinti, bepilotis nuleidžia antžeminį robotą į reikiamą vietą, o šis surenka grunto mėginius specialiu kaušu.
Kol kas nei vienas robotas nebuvo išbandytas prie veikiančio ugnikalnio, tačiau tikima, kad japonų tyrėjai tai įgyvendins netolimoje ateityje.