„Facebook“ kompanija nepaliauja stebinti. Šį kartą ji pasikvietė žurnalistus bei technologijų ekspertus į vieną iš savo bazių, kurioje yra kuriamas didelis Saulės energija varomas bepilotis orlaivis, gavęs „Aquila“ vardą.
Savo forma jis labiau primena didelį bumerangą nei bepilotį orlaivį, dar kitaip vadinamą dronu. Pasak „Facebook“ atstovų, kurie atsakingi už „Aquila“ projektą, pagrindinis šio drono tikslas bus specialiais lazeriais suteikti prieigą žmonėms prie interneto ryšio.
Galbūt bus sunku patikėti, tačiau šiais laikais pasaulyje yra apie 4 milijardus žmonių visame pasaulyje, kurie neturi prieigos prie interneto. Būtent „Aquila“ projektas yra pasirinktas kaip šios problemos sprendimo būdas.
„V“ formos dronas yra paremtas „Boeing 737“ sparnų technologija. Net ir pilnai pakrautas jis sveria tris kartus mažiau nei „Toyota Prius“. Pilnai pakrautas jis gali skraidyti apie 90 dienų be jokio sustojimo.
O kaip jis teiks internetą? „Facebook“ kompanijos inžinieriai montuos specialius lazerius ant žemės, kurie galės aptikti bepiločio orlaivio „Aquila“ kupolo formos galvą, esančią drono apačioje. Taigi, nuošaliuose regionuose esantys lazeriai aktyvuos droną, o šis, gavęs signalą, ims transliuoti interneto ryšį.
Kadangi lėktuvas reikalauja susiejimo su lazeriais, esančiais ant žemės, todėl dėl blogų oro sąlygų interneto ryšio tiekimas gali būti sutrikdytas.
Iš anglies pluošto pagamintas dronas ore gali išbūti apie tris mėnesius, tačiau kol kas bandymų metu jam ore pavyko išbūti dvi savaites. Dėl šios priežasties, norint prailginti drono gyvybės laiką, jo paviršius buvo padengtas Saulės kolektoriais.